Dysk przenośny 100gb

Dysk przenośny 100gb to niewielkie urządzenie, które daje nam dodatkowe miejsce wolne na przechowywanie ważnych dla nas danych. Takich, które się już nie mieszczą na komputerze czy też mają być kopią zapasową w razie awarii laptopa. W tym przypadku nie musimy się o nie bać. Są przechowywane na dysku zewnętrznym, który zawsze możemy mieć ze sobą. Jest to mały i lekkie gadżet, który nie zajmuje wiele miejsca. A może okazać się bardzo przydatny. Jego funkcja może okazać się nam potrzebna w najmniej oczekiwanym momencie, a jego cena sprawia, że nie będziemy żałować tej decyzji o zakupie.

Tylko jaki dysk przenośny 100gb warto wybrać? Dlaczego akurat taki? Czy taka pamięć nam wystarczy? Czym się wyróżnia? Jakie daje nam korzyści? Warto to sprawdzić, ale spokojnie, nie musicie szukać tego po wielu stronach internetowych. U nas macie wszystkie ważne informacje w jednym miejscu. Zapraszamy Was serdecznie do naszego poradnika! Tu mamy dla Was wiele ciekawostek i przykładów m. in w rankingu najlepszych. Zobaczcie sami już teraz!

Czym jest dysk przenośny 100gb?

Dysk przenośny 100gb to małogabarytowe urządzenie, które jest pamięcią masową, i który można podłączyć do komputera czy laptopa. Jego zadaniem jest przechowywać ważne dla nas pliki czy nawet kopie zapasowe lub może być miejscem dla niemieszczących się na dysku komputera dokumentów. W tym przypadku nasza pamięć wynosi 100gb, czyli tyle wolnego miejsca mamy na przechowywanie na dysku przenośnym danych. A jest to całkiem spory rozmiar. Zwykle podłączany jest do komputera za pomocą złącza przewodowego. A najczęściej jest to USB.

Dysk przenośny 100gb
Dysk przenośny 100gb / Ranking, cena i opinie

Co można przechowywać na dysku przenośnym 100gb?

Ta na prawdę dysk przenośny 100gb służy nam do przechowywania plików. Jest to wolna pamięć 100 gb, który możemy wykorzystać tak na prawdę w dowolny dla nas sposób. Przede wszystkim to my ustalamy, czy jest to dodatkowy plik z dokumentami, z plikami, które są kopią zapasową, albo miejscem do przechowywania ulubionych zdjęć, filmów, seriali czy nawet gier. Tak na prawdę możemy tu przechowywać wszystko, co na komputerze i laptopie.

Jaki dysk przenośny 100gb wybrać i kupić?

Dobry dysk przenośny 100gb pozwoli nam na bezpieczne przechowywanie ważnych dla nas plików. Jednak wybór jest duży i na co tu się zdecydować? Przede wszystkim najpierw zastanówmy się, czego potrzebujemy. Co jest dla nas ważne. Ale też zwróćmy uwagę na oferty w sklepach, ale najbardziej na kilka dość istotnych cech, m. in.:

  1. rodzaj,
  2. szybkość,
  3. sposób podłączenia.

Rodzaj dysku przenośnego 100gb

Wybierając dysk przenośny 100gb, warto zwrócić uwagę, już na samym początku na jego rodzaj. A do wyboru mamy dwa. Z pewnością na początku zostaną Wam zaproponowane dyski HDD, czyli talerzowy, gdyż jest bardzo tani. Jednak niska cena idzie z niską jakością. Są one często awaryjne, podatne na wstrząsy czy inne urazy. Więc jak już to nadają się tylko na wersję stałą np. w domu czy w pracy bez możliwości ich przenoszenia.

Sprawdź: Dysk przenośny HDD 1tb

Drugim rodzajem jest dysk przenośny 100gb SSD. Choć ten rodzaj jest nieco droższy, to jednak wart swej ceny. Posiada jakość, do tego szybko przesyła dane. Jest bardzo lekki, ale przy tym mocny i wytrzymały, więc ze spokojem można go przenosić np. z pracy do domu i odwrotnie. Cechuje go duża wytrzymałość. Tu mamy pewność, że inwestycja się opłaci i przyniesie nam korzyści. Że nasze dane na pewno będą bezpieczne i ich nie stracimy.

Szybkość dysku przenośnego 100gb

Szybkość przesyłania danych to także ważny element dysku przenośnego 100gb. Bowiem wpływa to na jakość użytkowania tego sprzętu. Oznacza to, że szybkość będzie wpływać nie tylko na przesyłanie danych, ale też na ich odtwarzanie czy otwieranie danych plików, szczególnie tych o dużej pojemności. Warto przed zakupem sprawdzić deklaracje, jakie zawarte są na opakowaniu producenta. Zwykle nie różnią się one za bardzo od rzeczywistości. Jednak mogą się nieco różnić między modelami.

Jaki dysk przenośny 100gb
Jaki dysk przenośny 100gb wybrać? – cena, opinie i ranking

I co ważne dzięki połączeniu przewodowemu, mamy tu znacznie szybsze i o wiele stabilniejsze łącze, które się nie zacina, nie przerywa. Bezpiecznie przeniesiemy nasze pliki na dysk np. z komputera czy laptopa.

Sposób podłączenia dysku przenośnego 100gb

Na sam koniec wspomnimy też o sposobie przesyłania plików, czyli o sposobie podłączenia dysku przenośnego 100 gb do innych urządzeń. Zacznijmy od zwykle wybieranej metody, bardzo popularnej, a mianowicie chodzi o podłączenie przewodowe za pomocą złącza USB. Im nowsza wersja modelu, tym większa przepustowość nas czeka. A to oznacza, że musimy też zwracać uwagę na wersje zarówno modeli dysku, jak i modeli komputera. Bowiem złącze USB im nowsze, tym bardziej pasuje do nowych modeli laptopów i komputerów, jednak może mieć znaczne problemy z przesyłaniem danych w starych wersjach komputerów oraz laptopów.

W dzisiejszych czasach popularne są także dyski bezprzewodowe np. na złącze Wi-Fi. Jednak tu musimy mieć stały dostęp do prądu i stabilne, wspólne połączenie Wi-Fi.

Najlepszy dysk przenośny 100gb

Najlepszy dysk przenośny 100gb to taki, który spełnia nasze oczekiwania. Jest nie duży, ale za to pomocy. Z łatwością przechowa dla nas pliki i będzie można go ze sobą wszędzie zabierać, gdyż ma odporną na urazy zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne obudowę. Do tego też działa sprawnie, jest bezawaryjny. Zwykle z kształtu są one dość podobne, kwadraty lub prostokąty. Ważne, abyśmy wybrali najlepszy dla siebie rodzaj dysku.

Zobacz: Dysk przenośny 1 TB

Gdzie kupić dysk przenośny 100gb?

Gdzie możemy zakupić dysk przenośny 100gb? Dobry gadżet zawsze warto sprawdzić najpierw w sklepie stacjonarnym. Tu możemy sprawdzić go na żywo, porównać z innymi modelami, sprawdzić jakie są rodzaje i co ważne, skorzystać z pomocy doradcy klienta. A są to m. in.: sklepy z elektroniką, sklepy komputerowe czy też markety z RTV. Choć warto wspomnieć, że zakupy zrobimy też przez internet.

Do chętnie wybieranych producentów należą: Natec, Tracer, GoodRam, Rainstone i inni.

Najlepszy dysk przenośny 100gb
Najlepszy dysk przenośny 100gb

Cena dysku przenośnego 100gb

Ile kosztuje dysk przenośny 100gb? Przede wszystkim zależy to od rodzaju dysku, jego sposobu wykonania, producenta czy sklepu. Jednak najogólniej mówiąc najtańsze modele to koszt rzędu niecałych 50 zł, z kolei te najdroższe kosztują do 200 zł.

Polecamy: Dysk przenośny 500GB

Dysk przenośny 100gb – opinie

Teraz mamy pytanie do Was, jaki dysk przenośny 100gb Wy byście wybrali? Czym się one wyróżniają? Dlaczego akurat taka wielkość? Co Was skłoniło do zakupu? Na jaki model się zdecydowaliście? Dlaczego akurat taki? Czy możecie go polecić? Czym taki produkt powinien się charakteryzować? Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupów Waszym zdaniem? Jaki ma wady a jakie zalety? Co jest najważniejsze? Koniecznie dajcie znać w komentarzach, jakie są Wasze opinie!

Dysk przenośny 100gb / Ranking najlepszych

Kto z nas teraz nie ma komputera lub laptopa? Elektronika jest z nami wszędzie. Często łączymy z nią dużą część naszego życia. Choćby filmy, zdjęcia, seriale, praca, rozrywka, sport. Dlatego mamy dla Was mały dodatek, który z pewnością się Wam przyda. A znajdziecie go w naszym rankingu najlepszych dysków przenośnych 100gb. Sprawdźcie, co warto kupić. Każdy znajdzie coś dla siebie! Zapraszamy więc do zakupów już teraz, gdzie jest na prawdę duży wybór sprawdzonych produktów!

Dodaj opinie na forum