Dysk przenośny HDD 1tb

Dysk przenośny hdd 1tb to bardzo pojemne urządzenie, które przechowuje dla nas ważne dane i pliki. Choć dawniej kojarzony był głównie z osobami pracującymi, które potrzebowały dodatkowych miejsc na ważne dokumenty firmowe, tak teraz jest to gadżet dla każdego. To właśnie tutaj pomieścimy wszystkie aplikacje, filmy, muzykę czy dokumenty. Także na użytek prywatny, a nie do pracy. Dostępne dla nas będą również jako kopia zapasowa dostępna wszędzie.

Ale jaki dysk przenośny hdd 1tb wybrać? Czym powinniśmy się kierować przy wyborze? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Co oznacza dobry? Czym się one różnią, ale też wyróżniają? To i wiele więcej znajdziecie w naszym poradniku, poniżej. Zachęcamy Was do przeczytania odraz do pozostawienia własnych opini w sekcji komentarzy!

Dysk przenośny HDD 1tb Ranking
Jaki Dysk przenośny HDD 1tb?
Ranking najlepszych >>>

Co wyróżnia dysk przenośny hdd 1tb?

Zanim przejdziemy dalej, warto wyjaśnić, czym w ogóle jest dysk przenośny hdd 1tb. To niewielki sprzęt, który możemy mieć zawsze ze sobą i podłączyć do dowolnego komputera za pomocą kabla USB. Jego zadanie jest dość podobne do zadania dysku twardego. To niejako pamięć zapasowa, miejsce gdzie możemy przechowywać dane w miejscu o pojemności aż do 1 tb – terabajta. A to bardzo dużo.

Dysk przenośny hdd 1tb
Dysk przenośny hdd 1tb / Ranking, opinie, cena

Warto też dodatkowo wyjaśnić, co dokładnie wyróżnia sam dysk hdd. Otóż jest to dysk, który charakteryzuje się większą pojemnością, niż dyski ssd. Ale za to posiadają dłuższy czas transferu. Jest to dysk talerzowy, który swoje działanie opiera o części ruchome zw. talerzu głowicy. Ten talerz odpowiada natomiast za zbiór danych. Wadą jest też to, że jego budowa jest dość podatna na urazy i uderzenia. Dlatego warto dbać o ten sprzęt, choć jest w niskiej cenie.

Zobacz: Dysk przenośny 1 TB

Jaki dysk przenośny hdd 1tb wybrać i kupić?

Zanim udamy się do sklepu na zakupy, warto przemyśleć do czego będzie używany dysk przenośny hdd 1tb, czy taka pojemność nam odpowiada oraz ile budżetu na to przeznaczamy. Ustalmy na początku własne potrzeby. Warto też wziąć pod uwagę parę istotnych elementów:

  • sposób podłączenia,
  • szybkość zapisu i odczytu,
  • przestrzeń dyskowa.

Sposób podłączenia dysku przenośnego hdd 1tb

Jeśli zależy nam, aby kupić dobry dysk przenośny hdd 1tb, musimy zwróci uwagę na sposób podłączenia go do innego urządzenia. Zwykle spotykamy się z najbardziej tradycyjnym złączem USB. Z tym złączem poradzi sobie każdy domownik. Ale do wyboru mamy też eSATA czy FireWire, choć są one dla profesjonalistów. W najnowszych modelach możemy też natrafić na bezprzewodowy sposób podłączenia za pomocą Wi-Wi. Pamiętajmy jednak, że te modele mogą być nieco droższe.

Pamiętajmy też, że dysk przenośny hdd 1tb, który posiada złącze Wi-Fi działa wolniej, jeśli chodzi o prędkość przesyłania danych. Chyba, że taka prędkość by nam nie przeszkadzała, szczególnie gdy miałoby to być tylko do domowego użytku.

Szybkość zapisu i odczytu w dysku przenośnym hdd 1tb

Ważnym czynnikiem jest szybkość zapisu i odczytu w dysku przenośnym hdd 1tb. Niestety te są wolniejsze od dysków ssd, za to oferują większą pojemność. Duży wpływ ma na to m. in. sposób podłączenia. Ale też jakość samego urządzenia. Maksymalna prędkość, jaka występuje w naszym gadżecie, uzależniona jest od przepustowości, na którą się zdecydujemy. Zwróćmy więc uwagę na sposób podłączenia, ile daje nam wtedy megabajtów prędkości.

Tak naprawdę szybkość zapisu i odczytu na dysku przenośnym hdd 1tb ważna jest do prędkości przesyłania danych z naszego komputera na dysk. Jak już wspominaliśmy, jego budowa jest nieco delikatna i wrażliwa na uderzenia. Zatem nasz transfer będzie się odbywał na poziomie około 40-120 MB/s w zależności od modelu. Ten przedział nadaje się do domowego użytku, gdyż to nie jest zbyt szybka prędkość.

Jaki dysk przenośny hdd 1tb
Jaki dysk przenośny hdd 1tb wybrać? Cena, ranking i opinie

Przestrzeń dyskowa w dysku przenośnym hdd 1tb

Dysk przenośny hdd 1tb to świetny sprzęt, jeśli chodzi o parametr, jakim jest przestrzeń dyskowa. W końcu można by rzec, że 1 tb to na prawdę duża przestrzeń dyskowa, której tak szybko nie zapełnimy. To wręcz nieograniczona ilość wolnego miejsca, na nasze najważniejsze pliki i dokumenty.

Zastosowanie dysku przenośnego hdd 1tb

Co możemy zmieścić w dysku przenośnym hdd 1tb? Np. idealnie sprawdzi się u fotografów, którzy będą przechowywać fotografie i filmy. Ale także dla domowego użytku sprawdzi się do przechowywania ulubionych seriali, zdjęć z wakacji czy też dokumentów. Dla studentów to idealne rozwiązanie lepsze, niż pendrive, gdzie możemy przechowywać pracę licencjacką, magisterską i doktorancką, bez obawy o ich utratę.

Sprawdź: Dysk przenośny 500GB

Dysk przenośny hdd 1tb choć głównie służy do przechowywania ważnych dla nas danych, to może także posłużyć, jako kopia zapasowa. Gdy obawiamy się o utratę naszych plików, warto je regularnie przerzucać na dysk przenośny Wtedy też będziemy mieć je zawsze ze sobą.

Dysk przenośny hdd 1tb jest także dobrym rozwiązaniem, gdy nie mamy możliwości rozszerzenia pojemności naszego urządzenia, a jednak potrzebna nam jest większa pamięć. Wtedy też wszystkie pliki możemy w prosty sposób mieć zawsze ze sobą i odtwarzać je w innym komputerze w dowolnej chwili, bez obawy o ich nagłą utratę. Czasem miejsca w laptopie mamy za mało, a nie chcemy niczego usuwać. I tu mamy małą pomoc.

Dobry dysk przenośny hdd 1tb może się też okazać idealnym rozwiązaniem dla graczy. 1 tb to bardzo dużo miejsca, gdzie zmieszczą nam się wszystkie gry komputerowe i nie będą nam zaśmiecać miejsca na dysku wewnętrznym. Poza tym nasze ulubione gry możemy w ten sposób mieć zawsze przy sobie.

Zalety dysku przenośnego hdd 1tb

A jakie zalety posiada dysk przenośny hdd 1tb? Czy warto go zakupić? Przed wszystkim jest to gadżet, dzięki któremu możemy tworzyć kopie zapasowe oraz przechowywać bezpiecznie dane np. które nie mieszczą się już na laptopie. Ale oprócz dokumentów mogą się tam znajdować zdjęcia, filmy, gry czy muzyka. 1 tb to bardzo dużo wolnego miejsca, zatem przed nami bardzo pojemny produkt, który nie sposób tak szybko zapełnić.

Gdzie kupić dysk przenośny hdd 1tb?

Dobry dysk przenośny hdd 1tb kupimy przede wszystkim w sklepach internetowych, gdzie jest na prawdę szeroki wybór. Ale jeśli zależy nam na rozmowie z doradcą i porównaniu dostępnych modeli na żywo, warto wybrać sklep stacjonarny np. komputerowy czy market RTV. Do znanych producentów możemy zaliczyć: Toshiba, Samsung, Sandisk, Natec, Seagate i inni.

Najlepszy dysk przenośny hdd 1tb
Najlepszy dysk przenośny hdd 1tb

Cena dysku przenośnego hdd 1tb

Ile może kosztować dysk przenośny hdd 1tb? W zależności na jaki model się zdecydujecie. Cena rozpoczyna się od około 100 zł, do nawet 260 zł za solidniejsze.

A może: Dysk zewnętrzny HDD 500 gb

Dysk przenośny hdd 1tb – opinie

Czy warto kupić dysk przenośny hdd 1tb? Co Waszym zdaniem nad daje? Widzicie więcej plusów czy minusów? Czy takie parametry są dobre i warte swojej ceny? Ten gadżet sprawdza się w domowym zaciszu? Rzeczywiście jest to duża pojemność. Dajcie znać, co sądzicie na ten temat. Czekamy na Wasze opinie w sekcji komentarzy!

Dysk przenośny hdd 1tb / Ranking najlepszych

Planujecie zakup dodatku do komputera. Chcecie mieć wszystkie pliki bezpiecznie przechowywane np. w razie awarii laptopa? Zatem koniecznie sprawdźcie nasz ranking najlepszych dysków przenośnych hdd 1tb. Przygotowaliśmy dla Was te produkty, które są najchętniej wybierane i polecane przez innych użytkowników. Koniecznie zobaczcie te ciekawe propozycje!

1.
Seagate Expansion 1TB STEA1000400
Dysk przenośny hdd 1tb Seagate
2.
Verbatim Store n Go 1TB 53023
Dysk przenośny hdd 1tb Verbatim
3.
Intenso MemoryCase 1TB 6021560
Dysk przenośny hdd 1tb Intenso
4.
Western Digital Elements 1TB WDBUZG0010BBK
Dysk przenośny hdd 1tb Western Digital
5.
Seagate 1TB STKM1000400
Dysk przenośny hdd 1tb Seagate
6.
A-Data HD720 1TB AHD720-1TU3-CBK
Dysk przenośny hdd 1tb ADATA
7.
Verbatim 53200
Dysk przenośny hdd 1tb Verbatim
9.
Silicon Power Armor A60 1TB SP010TBPHDA60S3K
Dysk przenośny hdd 1tb Silicon Power

Dodaj opinie na forum