Laptop do nauki zdalnej

Laptop do nauki zdalnej można zastąpić tabletem lub telefonem, jednak to komputer przenośny jest najwygodniejszym sposobem pracy podczas zajęć online. Możemy na nim otworzyć większość programów, pracować na dokumentach i wymaganych przez nauczyciela programach lub stronach, a komfort, który oferuje, jest nieporównywalny z żadnym innym urządzeniem mobilnym.

Jeśli właśnie stoicie przed zakupem i zastanawiacie się, jaki laptop do nauki zdalnej jest najlepszy, przychodzimy z odpowiedzią. Podpowiadamy także, na jakie parametry zwracać szczególną uwagę, gdzie kupić sprzęt i ile on kosztuje. Zapraszamy do lektury.

Laptop do nauki zdalnej Ranking
Jaki Laptop do nauki zdalnej?
Ranking najlepszych >>>

Co wyróżnia laptop do nauki zdalnej?

Laptop do nauki zdalnej nie musi być sprzętem najwyższej klasy, jak na przykład laptop gamingowy, ważne, by działał płynnie i niezawodnie, obsługiwał proste komunikatory, a także programy biurowe (Word, PowerPoint Excel) i pozwalał na komfortowe korzystanie z Internetu. W skrócie – musi dawać te same możliwości, co komputer stacjonarny, ale w dodatku oferować dużą mobilność i możliwość przenoszenia z miejsca na miejsce. Dzięki temu możemy uczyć się w dowolnym pomieszczeniu, a nawet w ogrodzie.

Laptop do nauki zdalnej
Laptop do nauki zdalnej / Jaki wybrać? Opinie, ranking i cena / Gdzie kupić?

Jaki laptop do nauki zdalnej wybrać i kupić?

By wyłonić najlepszy laptop do nauki zdalnej, powinniśmy zwrócić uwagę na:

 • Ekran,
 • Pamięć RAM,
 • Procesor,
 • Dysk,
 • Mikrofon i kamerę,
 • Baterię,
 • Dodatkowe atuty.

A jak już skończysz nauczanie zdalne to zobacz też jaki laptop gamingowy 17 cali wybrać?

Ekran w laptopie do nauki zdalnej

W przypadku laptopa do nauki zdalnej nie wymagamy od ekranu niezwykle wysokich parametrów, jednak jest kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę. Ważne są przede wszystkim:

 1. Wielkość ekranu – przekątna laptopa do nauki zdalnej to kwestia bardzo indywidualna. Gdy zależy nam na wyraźnym, dużym obrazie z komfortem pracy nie mniejszym, niż na komputerze stacjonarnym, wybierzemy laptop o przekątnej ekranu od 15 do 17,3 cali. W większości przypadków sprawdzi się jednak komputer mobilny znacznie mniejszy, nawet 13-calowy, który w dodatku łatwiej przenosić między pomieszczeniami.
 2. Rozdzielczość ekranu – odpowiada za szczegółowość i wyrazistość obrazu, dlatego im większa, tym lepiej. Decydując się na Full HD, czyli 1920 na 1080 pikseli, mamy już do czynienia z bardzo dobrym laptopem do nauki zdalnej, oglądania filmów i grania w mniej wymagające gry.
 3. Matryca – zacznijmy od jej rodzaju. Najlepszy laptop do nauki zdalnej będzie posiadał matrycę VA lub IPS, ale najważniejsza powinna być powłoka. By za każdym razem nie zasłaniać okna podczas lekcji, wybierzmy ekran matowy, który nie odbija światła i da się na nim pracować nawet w bardzo nasłonecznionych pomieszczeniach.
 4. Ekran dotykowy – w niektórych przypadkach sprawdzi się laptop 2w1 do nauki zdalnej, który można łatwo przekształcić w tablet i korzystać z ekranu dotykowego. Sięgniemy po niego tylko przy dużym budżecie, gdyż takie rozwiązania są z reguły drogie.

Pamięć RAM w laptopie do nauki zdalnej

Laptop do nauki zdalnej musi działać płynnie i się nie zacinać. Choć programy do grupowych konwersacji, pisania wypracowań i robienia prezentacji są mniej wymagające, niż na przykład gry, i tak dobry komputer przenośny do e-lekcji powinien posiadać odpowiednią ilość pamięci RAM, by sprostać naszym wymaganiom. Najlepiej, by pamięć operacyjna wynosiła co najmniej 8 gigabajtów.

Jaki Laptop do nauki zdalnej
Jaki Laptop do nauki zdalnej wybrać i gdzie kupić? Opinie, cena i ranking

Procesor w laptopie do nauki zdalnej

Tutaj mamy tę samą sytuację, co w przypadku pamięci RAM. W najlepszym laptopie do nauki zdalnej możemy mieć otwarte kilka aplikacji: przeglądarkę internetową, komunikator, dokumenty, a czasem jeszcze coś innego, a komputer i tak powinien zachować płynność pracy. Właśnie dlatego powinniśmy celować w laptopy z procesorem co najmniej czterordzeniowym, a najlepiej mającym osiem lub więcej rdzeni.

Sprawdź też laptop do obróbki zdjęć.

Dysk w laptopie do nauki zdalnej

Dobry laptop do nauki zdalnej wykorzystywany jest nie tylko do lekcji online, ale także do innych zastosowań, dlatego przyda się duży, a przede wszystkim szybki dysk. Warto celować w laptopy z SSD, który jest nie tylko lżejszy i większy, ale także działa znacznie szybciej i cechuje się wysoką odpornością na awarie. Nic dziwnego, że to na tej technologii bazują wszystkie nowoczesne komputery przenośne.

Mikrofon i kamera w laptopie do nauki zdalnej

Podczas lekcji online często wykorzystujemy mikrofon oraz kamerę, gdyż nauczyciel chce nas widzieć i słyszeć. Najlepszy laptop do nauki zdalnej powinien być w nie wyposażony, jednak najlepszą jakość połączenia dadzą nam zewnętrzne urządzenia, które możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych.

Bateria w laptopie do nauki zdalnej

Jeśli zależy nam, by podczas lekcji online nie tkwić w swoim pokoju przy biurku, lecz wykazać się większą mobilnością – wyjść do ogrodu czy przenieść się na kanapę – warto wybrać laptop do nauki zdalnej z dużą baterią. Niektóre modele pozwalają nawet na kilka godzin pracy bez konieczności ładowania.

Jaki laptop do nauki zdalnej jest najlepszy? Dodatkowe atuty

Kupując najlepszy laptop do nauki zdalnej, możemy trafić na bardzo przyzwoity komputer, który pozwoli nie tylko uczestniczyć w lekcjach online, lecz robić także wiele innych, ciekawych rzeczy: grać, oglądać filmy, obrabiać zdjęcia.

Przy większym budżecie możemy sobie pozwolić na wybranie modelu z dodatkowymi funkcjami i atutami, na przykład:

 1. Dedykowaną kartą graficzną,
 2. Wysoką częstotliwością odświeżania ekranu,
 3. Podświetlaną klawiaturą,
 4. Wydzieloną klawiaturą numeryczną,
 5. Obudową odporną na urazy mechaniczne,
 6. Licznymi wejściami USB do podłączenia myszki, mikrofonu, kamery, dysku zewnętrznego i innych urządzeń.

Najlepszy laptop do nauki zdalnej to sprawa bardzo indywidualna i zależy do wielu kwestii, na przykład poziomu nauczania (szkoła podstawowa będzie miała mniejsze wymagania, niż na przykład technikum informatyczne lub studia), tego, czy komputer ma służyć całej rodzinie, czy tylko uczniowi, a także, czy chcemy za jednym zamachem sprawić dziecku także laptop gamingowy.

Najlepszy Laptop do nauki zdalnej
Najlepszy Laptop do nauki zdalnej

Gdzie kupić laptop do nauki zdalnej?

Dobry laptop do nauki zdalnej znajdziemy w każdym sklepie z elektroniką i komputerowym, zarówno stacjonarnie, jak i online. Do producentów należą na przykład HP, Lenovo, Asus, Acer, Dell, Apple, Microsoft, MSI, Huawei i inni.

Cena laptopa do nauki zdalnej

Najtańszy nowy laptop do nauki zdalnej kosztuje już od około 900 zł, natomiast za najbardziej zaawansowane, nowoczesne jednostki zapłacimy nawet 10000 zł.

Wybierz też najlepszy laptop do 3000 zł.

Laptop do nauki zdalnej – opinie

Jaki komputer przenośny do lekcji online jest Waszym zdaniem najlepszy? Bez których funkcji nie wyobrażacie sobie skutecznej pracy i czym Wy się kierujecie przy zakupach? Czekamy na Wasze opinie o laptopach do nauki zdalnej.

Laptop do nauki zdalnej / Ranking najlepszych

Ranking najlepszych laptopów do nauki zdalnej może stanowić ogromną pomoc podczas zakupów. Znajdziecie w nim konkretne modele wraz z cenami, chętnie kupowane i polecane przez innych użytkowników.

Dodaj opinie na forum