Słuchawki do nauki zdalnej

Słuchawki do nauki zdalnej wydają się zbędnym gadżetem, jednak nie można im odmówić wygody i funkcjonalności. W przeciwieństwie do sytuacji, gdy korzystamy z głośników wbudowanych w komputer, słuchawki sprawiają, że odgłosy otoczenia pozostają wyciszone, a my możemy się lepiej skupić. Jest jednak kilka ważnych aspektów, na które powinniśmy zwrócić uwagę przed zakupem.

Jakie to aspekty i które parametry są naprawdę ważne? A przede wszystkim – jakie słuchawki do nauki zdalnej wybrać i kupić? Bez obaw, odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące tego zagadnienia, znajdziecie w naszym poradniku. Zapraszamy do lektury!

Słuchawki do nauki zdalnej Ranking
Jakie Słuchawki do nauki zdalnej?
Ranking najlepszych >>>

Do czego podłączyć słuchawki do nauki zdalnej?

To, jakie słuchawki do nauki zdalnej wybierzemy, w dużej mierze zależy od tego, do czego chcemy je podłączyć. Zazwyczaj lekcje online odbywają się na laptopie lub komputerze stacjonarnym, jednak sporo osób używa także smartfonu lub tabletu, które nie zawsze posiadają odpowiednie wejście słuchawkowe i musimy szukać alternatywnych sposobów łączności.

Słuchawki do nauki zdalnej
Słuchawki do nauki zdalnej / Jakie najlepsze? Gdzie kupić? Opinie, cena i ranking

Po co mi słuchawki do nauki zdalnej?

Słuchawki do nauki zdalnej to bardzo korzystny gadżet, zwłaszcza gdy na czas lekcji nie zostajemy sami w domu. Nie tylko pozwala nam słyszeć słowa nauczyciela i oglądać zadane przez niego materiały, ale także często rejestruje nasz głos, oferując wyższą jakość dźwięku, niż mikrofon wbudowany na przykład w laptop. Często też muzyka pozwala nam się lepiej skupić.

Zobacz też jaki laptop do nauki zdalnej wybrać?

Jakie słuchawki do nauki zdalnej wybrać i kupić?

By znaleźć najlepsze słuchawki do nauki zdalnej, trzeba określić swoje potrzeby i wymagania, a następnie przeanalizować pod ich kątem parametry wybranych modeli.

Do najważniejszych cech słuchawek należą:

  • Budowa,
  • Łączność,
  • Mikrofon,
  • Jakość dźwięku,
  • Dodatkowe atuty.

Budowa słuchawek do nauki zdalnej

Najpopularniejsze obecnie typy słuchawek do nauki zdalnej to urządzenia:

  1. Słuchawki do nauki zdalnej nauszne – duże słuchawki połączone pałąkiem, przykrywające całą małżowinę uszną. Nie wkładamy niczego do przewodu słuchowego, ale i tak oferują dobry poziom wyciszenia otoczenia, a także wysoką jakość dźwięku. Niestety, przy długotrwałym użytkowaniu mogą być niewygodne, ponieważ nie zapewniają właściwej wentylacji skóry i uciskają uszy.
  2. Słuchawki do nauki zdalnej douszne – wkładane do ucha, ale nie bezpośrednio do przewodu słuchowego. Średnio wygłuszają hałasy z otoczenia, ale są bardzo wygodne.
  3. Słuchawki do nauki zdalnej dokanałowe – cechują się doskonałym wyciszeniem otoczenia i dużą wygodą użytkowania, są niewielkie, lekkie, a dzięki różnym rozmiarom końcówek dopasują się do każdego ucha. Mit o tym, że przytępiają zmysł słuchu, został już dawno obalony.
Jakie Słuchawki do nauki zdalnej
Jakie Słuchawki do nauki zdalnej wybrać? Opinie, cena i ranking

Łączność w słuchawkach do nauki zdalnej

Kolejną kwestią, nad którą musimy się zastanowić, szukając najlepszych słuchawek do nauki zdalnej, to sposób, w jaki łączą się z urządzeniem docelowym. Jeżeli lekcje online odbywają się na tablecie lub telefonie, które nie mają wejścia słuchawkowego, wybór jest oczywisty, natomiast w większości urządzeń mamy pole do manewru.

Przewodowe słuchawki do nauki zdalnej oferują przede wszystkim bardzo stabilne połączenie poprzez kabel prowadzący do gniazda mini-jack 3,5mm, a także pewność, że nie zabraknie nam energii do ich użytkowania. To, co można zaliczyć na minus, to awaryjność (kabel często się uszkadza przy wejściu słuchawkowym) i ograniczona wygoda (możemy się od urządzenia odsunąć tylko na długość kabla, łatwo się w niego zaplątać, a gwałtowny ruch może go uszkodzić).

Dużo wygodniejszym wyjściem okazują się bezprzewodowe słuchawki do nauki zdalnej, które nie korzystają z przewodu, a komunikacji radiowej Bluetooth. Oczywiście urządzenie, z którego korzystamy, również musi być wyposażone w ten moduł, by całość miała szansę zadziałać. To duża wygoda, ale przez zasilanie akumulatorowe może się zdarzyć tak, że bateria wyczerpie się w połowie zajęć.

Najlepsze słuchawki do nauki zdalnej, które jednak mają swoją cenę, to urządzenia hybrydowe. Możemy ich używać bezprzewodowo, a w razie potrzeby podłączyć kabel i korzystać z tego sposobu zasilania oraz przesyłania danych, co jest wyjściem niezwykle uniwersalnym.

Jak wybrać dobre słuchawki do wideokonferencji?

Mikrofon w słuchawkach do nauki zdalnej

Mikrofon jest niezwykle ważnym elementem dobrych słuchawek do nauki zdalnej. Odpowiada on za rejestrowanie naszego głosu i przekazywanie go do komputera, dlatego używamy go podczas grupowych konferencji, odpowiadając na pytania nauczyciela czy zdając egzamin ustny. Jeśli uczymy się w dobrze wygłuszonym pomieszczeniu, jego umiejscowienie nie ma znaczenia, natomiast jeśli w domu znajdują się także inne osoby i chcemy, by mikrofon nie zbierał dźwięków z otoczenia, powinien się znajdować jak najbliżej ust.

W przypadku słuchawek nausznych z mikrofonem część ta często znajduje się na pałąku i możemy ją wysunąć w kierunku twarzy. Jeśli zaś chodzi o słuchawki douszne i dokanałowe, najlepiej wypadają te, które posiadają mikrofon na przewodzie w okolicach ust użytkownika.

Jakość dźwięku w słuchawkach do nauki zdalnej

Słuchawki do nauki zdalnej są wykorzystywane nie tylko do uczestniczenia w lekcjach, ale także słuchania muzyki czy oglądania filmów, na przykład tych edukacyjnych. Skoro tak, powinny one oferować jak najwyższą jakość dźwięku.

Zwróćmy uwagę na pasmo przenoszenia, tak aby pokrywało zakres przynajmniej od 20 do 20000 Hz, a także dynamikę, podawaną w decybelach, by była jak najwyższa. Jeśli chodzi o impedancję, czyli oporność, do takich zastosowań najlepiej sprawdzą się słuchawki do nauki zdalnej, oferujące około 30 Ohmów.

Jakie słuchawki do nauki zdalnej są najlepsze?

Najlepsze słuchawki do nauki zdalnej mogą się wyróżniać wieloma dodatkowymi atutami. W przypadku słuchawek bezprzewodowych jest to na przykład etui z powerbankiem, dzięki któremu akumulator ładuje się, gdy tylko odłożymy słuchawki na miejsce. Przydatne jest także wygodne sterowanie, zmniejszanie i zwiększanie głośności czy pauzowanie odtwarzanych treści podczas pracy.

Pozycja statyczna w trakcie nauki może powodować bóle kręgosłupa i inne dolegliwości, dlatego korzystne jest, by można ją było zmieniać, na przykład przespacerować się po pokoju. Również w trakcie prowadzenia prezentacji powinniśmy mieć swobodę ruchów, którą oferują bezprzewodowe słuchawki do nauki zdalnej.

Najlepsze Słuchawki do nauki zdalnej
Najlepsze Słuchawki do nauki zdalnej

Gdzie kupić słuchawki do nauki zdalnej?

Najlepsze słuchawki do nauki zdalnej znajdziemy w sklepach z elektroniką. Do producentów należą na przykład Sony, Panasonic, Samsung, JBL, Xiaomi, Philips, Audio-Technica, Creative, Denon, Reiser i inni.

Cena słuchawek do nauki zdalnej

Choć najtańsze słuchawki do nauki zdalnej kupimy już za 10 zł, to za jakość trzeba zapłacić przynajmniej 40 zł. Najdroższe modele mogą sięgać pułapu nawet 500 zł.

Zobacz też słuchawki bezprzewodowe nauszne do 200 zł.

Słuchawki do nauki zdalnej – opinie

Czy Waszym zdaniem taki gadżet w przypadku lekcji online jest w ogóle konieczny, czy korzystacie z głośników i mikrofonu wbudowanych w urządzenie? Jeśli zdecydowaliście się na sprzęt audio, jaki wybraliście i co przesądziło o takiej decyzji? Czekamy na Wasze opinie o słuchawkach do nauki zdalnej.

Słuchawki do nauki zdalnej / Ranking najlepszych

By podjąć ostateczną decyzję o tym, jaki model chcecie zakupić, koniecznie zajrzyjcie do naszego rankingu najlepszych słuchawek do nauki zdalnej.

2.
Razer Kraken Green (RZ12-00870100)
Słuchawki do nauki zdalnej Razer
3.
SteelSeries Arctis 3 białe
Słuchawki do nauki zdalnej SteelSeries
4.
Sennheiser HD350BT Czarne
Słuchawki do nauki zdalnej Sennheiser
5.
JBL TUNE 700BT Czarny (T700BTBLK)
Słuchawki do nauki zdalnej JBL
6.
Logitech H600 czarne
Słuchawki do nauki zdalnej Logitech
7.
Logitech G PRO czarne
Słuchawki do nauki zdalnej Logitech
8.
Sennheiser Hd559 czarne
Słuchawki do nauki zdalnej Sennheiser
9.
Fresh n Rebel Clam ANC Petrol Blue (3HP300PB)
Słuchawki do nauki zdalnej Fresh n Rebel
10.
JBL Tune 710BT czarne
Słuchawki do nauki zdalnej JBL

Dodaj opinie na forum