Laptop gamingowy do 5000 zł 17 cali

Laptop gamingowy do 5000 zł 17 cali służy przede wszystkim do gier komputerowych. Nie oznacza to jednak, że jest to jego jedyne zastosowanie. Śmiało można przeglądać na nim strony internetowe, zdjęcia, filmy, obsługiwać mniej i bardziej zaawansowane programy. Słowem – to uniwersalny komputer, który szczególnie dobrze radzi sobie z grami, również na wysokich ustawieniach i również najnowszymi tytułami. Dzięki temu nic nas nie ogranicza – a to zdecydowanie powód, dla którego warto kupić taki sprzęt!

Nim jednak zdecydujemy się wydać niemałą przecież kwotę, warto zorientować się na rynku. Oferuje on naprawdę wiele różnorodnych rozwiązań i to my musimy zdecydować, jakie są nasze priorytety, które funkcje i parametry pasują do naszego trybu życia. Zapraszamy do lektury poradnika, który Wam w tym pomoże i podpowie, jaki laptop gamingowy do 5000 zł 17 cali jest najlepszy.

Laptop gamingowy do 5000 zł 17 cali Ranking
Jaki Laptop gamingowy do 5000 zł 17 cali?
Ranking TOP 10 najlepszych >>>

Co wyróżnia laptop gamingowy do 5000 zł 17 cali?

Zanim zaczniemy, wyjaśnijmy sobie, co właściwie wyróżnia laptop gamingowy do 5000 zł 17 cali. Wiemy doskonale, że chodzi o komputer przenośny, to znaczy taki, który wszystkie podzespoły i elementy konieczne do działania mieści w jednym urządzeniu. Ekran jest połączony z klawiaturą, pod którą znajdują się procesor, pamięć ram, karta graficzna, bateria i inne części. Dzięki temu, by zabrać go gdziekolwiek tylko chcemy, wystarczy go zamknąć, wpakować do torby i przenieść.

Laptop gamingowy do 5000 zł 17 cali
Laptop gamingowy do 5000 zł 17 cali / Ranking najlepszych, opinie

To daje ogromną swobodę w porównaniu z komputerami stacjonarnymi, nie mówiąc już o niskiej cenie. Za 5000 zł trudno byłoby nam zebrać sensowny zestaw do gier – bo właśnie do tego został zaprojektowany najlepszy laptop gamingowy do 5000 zł 17 cali. Stawia on przede wszystkim na dynamikę i dużą płynność działania przy obciążeniu, nawet jeśli w zamian musimy zrezygnować z innych atutów. Ma przekątną powyżej 17 cali – najczęściej 17,3 – dzięki czemu obraz jest duży, doskonale widoczny i komfortowy. W razie potrzeby możemy go też podłączyć do monitora czy nawet telewizora i grać na większym ekranie.

Zobacz też: Laptop gamingowy do 4000 zł 17 cali

Jaki laptop gamingowy do 5000 zł 17 cali wybrać i kupić?

Żeby wybrać najlepszy laptop gamingowy do 5000 zł 17 cali dla siebie, musimy najpierw ustalić swoje priorytety. Chociaż kwota jest duża, w przypadku sprzętu gamingowego nie można jej uznać za górną półkę, gdyż zwykle są to sprzęty dużo droższe. A to oznacza, że z pewnych rzeczy trzeba będzie zrezygnować – i dobrze zrobić to świadomie. Nie przedłużając, najważniejsze cechy, które powinniśmy wziąć pod uwagę, to przede wszystkim:

 • Ekran,
 • Procesor,
 • RAM i karta graficzna,
 • Dysk,
 • Inne funkcje i atuty.

Ekran w laptopie gamingowym do 5000 zł 17 cali

Znamy już jego przekątną, ale co jeszcze wyróżnia ekran laptopa gamingowego do 5000 zł 17 cali? Warto zwrócić uwagę na matrycę. W tym budżecie jest to zazwyczaj IPS. Może być jednak matowa lub błyszcząca. Pierwsza sprawdza się, gdy pracujemy w nasłonecznionych pomieszczeniach, gdzie nie zawsze możemy zaciągnąć rolety, jednak trochę spłaszcza kolory. Z kolei błyszcząca oferuje idealne barwy i kontrast, ale gdy jest słonecznie, odbija promienie i utrudnia pracę.

Sprawdź także: Laptop gamingowy 16 cali

Najlepszy laptop gamingowy do 5000 zł 17 cali powinien także dysponować odpowiednią rozdzielczością. Minimum to 1920 na 1080 pikseli, czyli Full HD, które zapewni dużą szczegółowość obrazu. Czas reakcji plamki powinien wynosić poniżej 1ms, natomiast częstotliwość odświeżania ekranu co najmniej 120Hz. Zapewni to dużą liczbę klatek na sekundę i brak efektu smużenia.

Jaki laptop gamingowy do 5000 zł 17 cali
Jaki laptop gamingowy do 5000 zł 17 cali jest najlepszy?

Procesor w laptopie gamingowym do 5000 zł 17 cali

Procesor jest niezwykle ważnym elementem, ponieważ synchronizuje pracę wszystkich pozostałych podzespołów. To właśnie on decyduje o tym, jak wiele zadań jednocześnie jest w stanie wykonać komputer, a także jak płynnie to zrobi. Laptop gamingowy do 5000 zł 17 cali stawia przed nami szczególne wymagania pod tym względem. Musi mieć specjalny procesor dla graczy – Intel z serii Core albo AMD z serii Ryzen.

Może Cię zainteresować: Laptop gamingowy 15 cali

RAM i karta graficzna a laptop gamingowy do 5000 zł 17 cali

Nie mniej ważna jest pamięć RAM, inaczej tymczasowa. Również znacząco wpływa na płynność, ponieważ to ona przechowuje dane, które komputer aktualnie wykorzystuje. W miarę, jak się zapełnia, laptop działa mniej płynnie, musi więc dawać jak najwięcej miejsca. Dobry laptop gamingowy do 5000 zł 17 cali powinien oferować 16 gigabajtów. A co z kartą graficzną? Zwróćmy uwagę, czy jest zintegrowana, czy dedykowana. W pierwszym przypadku korzysta z pamięci RAM komputera, znacząco ją kurcząc, natomiast w drugim – posiada własną pamięć RAM. Nietrudno się domyślić, że drugie wyjście będzie dla nas korzystniejsze.

Dysk w laptopie gamingowym do 5000 zł 17 cali

Chociaż bezpośrednio nie wpływa na płynność, to jednak zapełniony czy nieodpowiedni dysk może sprawić, że laptop gamingowy do 5000 zł 17 cali nie będzie działał tak, jak powinien. Zwróćmy na to uwagę. Nie chodzi tylko o pojemność, która może wynosić nawet 1TB – jest to ilość pozwalająca na przechowywanie dziesiątek gier i tysięcy plików – lecz także o tym. Przestarzały dysk HDD, spotykany jeszcze w tańszych urządzeniach, jest nie tylko ciężki, ale też działa wolniej. W dodatku łatwiej doprowadzić do jego uszkodzenia przez wstrząs czy zmianę pozycji laptopa. Co zatem wybrać? Dobry laptop gamingowy do 5000 zł 17 cali oferuje nowoczesny dysk SSD. Lub ewentualnie hybrydowy, gdzie rzadko używane pliki przechowujemy na HDD, a system operacyjny czy gry na SSD.

Zobacz też: Laptop gamingowy 20 cali

Jaki laptop gamingowy do 5000 zł 17 cali jest najlepszy?

To jednak nie koniec niespodzianek, jakie przygotowali dla nas producenci! Żeby wybrać najlepszy laptop gamingowy do 5000 zł 17 cali, warto zwrócić uwagę też na takie szczegóły, jak:

 1. Wytrzymała, podświetlana klawiatura z wygodnym skokiem,
 2. Bluetooth,
 3. Obecność wszystkich potrzebnych złączy,
 4. Pojemna bateria,
 5. Solidna, ale lekka obudowa,
 6. Jak najnowszy system operacyjny.
Najlepszy laptop gamingowy do 5000 zł 17 cali
Najlepszy laptop gamingowy do 5000 zł 17 cali

Gdzie kupić laptop gamingowy do 5000 zł 17 cali?

W jakich sklepach możemy znaleźć dobry laptop gamingowy do 5000 zł 17 cali? Pojedyncze sztuki dopadniemy w niektórych sklepach komputerowych i dużych marketach z elektroniką, jednak z pomocą przychodzą nam zwłaszcza sklepy internetowe. Pod rozwagę warto wziąć także sprzęt poleasingowy i outletowy, z drobnymi skazami niewpływającymi na użytkowanie, gdyż pozwala sięgnąć po znacznie wyższe parametry w niskim budżecie. Producenci, którzy oferują takie laptopy, to na przykład Asus, Lenovo, MSI, Acer i inni.

Laptop gamingowy do 5000 zł 17 cali – opinie

Nie jest to raczej komputer dla osób, które poważnie myślą o realizowaniu się w e-sporcie. Jeśli jednak gra jest naszym hobby, w które nie chcemy inwestować równowartości kilku wypłat, będzie to strzał w dziesiątkę, uniwersalny komputer przenośny, który poradzi sobie z niemal każdą grą. A jakie są Wasze opinie o laptopach gamingowych do 5000 zł 17 cali? Koniecznie podzielcie się swoim doświadczeniem w komentarzach!

Laptop gamingowy do 5000 zł 17 cali / Ranking najlepszych

A skoro już przy temacie doświadczenia jesteśmy, warto wspomnieć o tym, że przygotowaliśmy dla Was ranking najlepszych laptopów gamingowych do 5000 zł 17 cali. Zebraliśmy w nim sprzęty, które cieszą się nie tylko dużą popularnością, lecz także pozytywnymi opiniami. Wszystko to w trosce o Wasz udany zakup.

1.
HP Omen 17-cb0006nw (7KB76EA)
Laptop gamingowy do 5000 zł 17 cali HP
2.
Asus TUF Gaming A17 R7-6800H/16/512 FA707RC-HX019
Laptop gamingowy do 5000 zł 17 cali Asus

Dodaj opinie na forum