Laptop 17 cali do 3000 zł

Laptop 17 cali do 3000 zł jest urządzeniem bardzo uniwersalnym. Możemy wykorzystywać go jako główny komputer do domu, grać na nim w gry, a także pracować czy oglądać filmy. Wszystko zależy od naszych potrzeb i pomysłów. Zastosowanie nowego komputera warto określić już na początku – dzięki temu wybór będzie znacznie łatwiejszy. Chociaż budżet jest stosunkowo niewielki, to jednak mieści się w nim całkiem sporo różnych propozycji. To właśnie od naszych oczekiwań zależy, która z nich okaże się najlepsza.

Nie oznacza to, że nie istnieją żadne obiektywne przesłanki, którymi warto by się było przy tym kierować. Wręcz przeciwnie – jest ich całkiem sporo, dlatego zebraliśmy je w poniższy poradnik zakupowy. Wskazujemy, jaki laptop 17 cali do 3000 zł jest najlepszy i na co zwrócić uwagę, dlatego zapraszamy do lektury!

Laptop 17 cali do 3000 zł czy komputer stacjonarny?

Wszyscy wiemy, co wyróżnia laptop 17 cali do 3000 zł. Jest to komputer przenośny, czyli mieszczący wszystko, czego potrzebuje do działania, w ramach jednej obudowy. Zazwyczaj dolną część stanowi klawiatura, a pod nią – wszelkie podzespoły w rodzaju baterii, dysku, karty graficznej, procesora, pamięci RAM i inne. Górną natomiast stanowi ekran. Obie części zamontowane są na zawiasach, dzięki czemu łatwo można złożyć je tak, by zajmowały jak najmniej miejsca. Duży, 17-calowy ekran zapewnia naprawdę wysoki komfort obsługi sprzętu.

Laptop 17 cali do 3000 zł
Laptop 17 cali do 3000 zł / Opinie, ranking najlepszych

Gdzie tkwi haczyk i co jest lepsze, laptop 17 cali do 3000 zł czy komputer stacjonarny? Teoretycznie jest to kwestia gustu, natomiast w praktyce za tę kwotę trudno zmontować podobnej jakości stacjonarny zestaw. Co więcej, laptop możemy zabrać ze sobą, gdziekolwiek tylko chcemy – w domu i poza nim. A jeśli zajdzie potrzeba obejrzenia czegoś na większym ekranie, możemy podłączyć urządzenia peryferyjne, w tym na przykład monitor. Można więc uznać, że laptop 17 cali do 3000 zł jest lepszy od komputera stacjonarnego, a na pewno bardziej uniwersalny – przynajmniej, jeśli mówimy o określonej kwocie.

Zobacz też: Laptop gamingowy do 5000 zł 17 cali

Jaki laptop 17 cali do 3000 zł wybrać i kupić?

Wiemy już, czym jest i jakie są jego zalety. Pozostaje tylko jedno pytanie – jaki jest najlepszy laptop 17 cali do 3000 zł? To postaramy się ustalić w dalszej części poradnika! Polecamy zwrócić uwagę na takie cechy, jak:

  • Ekran,
  • Klawiatura,
  • Procesor i RAM,
  • Dysk,
  • Cechy dodatkowe.

Ekran w laptopie 17 cali do 3000 zł

Pierwszą kwestią, która rzuca nam się w oczy, jest ekran. Ma on przekątną wynoszącą około 17 cali – najczęściej 17,3 cala. W porównaniu do innych laptopów, to naprawdę sporo. Przez to jest większy i cięższy, trochę szybciej zużywa baterię, ale za to oferuje świetny komfort pracy nawet na arkuszach kalkulacyjnych, skanach, przy kilku otwartych oknach. Ważne, by miał odpowiednio dużą rozdzielczość, żeby ekran był odpowiednio wyraźny i szczegółowy. 1920 na 1080 pikseli to minimum.

Sprawdź także: Laptop gamingowy do 4000 zł 17 cali

A co z matrycą? Najlepszy laptop 17 cali do 3000 zł może być wyposażony w jeden z dwóch jej rodzajów:

  1. Matowa – pokryta specjalną powłoką, która nie odbija światła. Przez to kontrast jest trochę spłaszczony, a czerń wydaje się ciemnoszara. Za to świetnie sprawdza się do pracy w nasłonecznionych miejscach, gdzie nie mamy kontroli nad oświetleniem. Dzięki temu ekran wciąż jest czytelny.
  2. Błyszcząca – to najpopularniejsza matryca, która sprawia, że kolory są głębokie, nasycone, a kontrast bardzo szeroki. Czerń staje się naprawdę czarna! Musimy jednak zasłonić okna i unikać światła padającego na matrycę, bo jego odbijanie się na jej powierzchni może uniemożliwić odczytanie treści.
Jaki laptop 17 cali do 3000 zł
Jaki laptop 17 cali do 3000 zł wybrać?

Laptop 17 cali do 3000 zł z podświetlaną klawiaturą

Nie wszystkie sprzęty w tym segmencie są w nią wyposażone, a tymczasem podświetlana klawiatura naprawdę ułatwia sprawę. Najlepszy laptop 17 cali do 3000 zł pozwala pracować w nocy, nawet jeśli nie mamy idealnych warunków oświetleniowych. Przydaje się nie tylko w domu, gdy nie chcemy budzić śpiących obok domowników, ale także w autobusie czy samolocie, gdzie ze względu na innych pasażerów nie możemy zapalić światła. Najlepiej, jeśli mamy możliwość regulacji intensywności oświetlenia.

Może Cię zainteresować: Laptop gamingowy 16 cali

Procesor i RAM w laptopie 17 cali do 3000 zł

Od czego zależy płynność działania urządzenia? Dobry laptop 17 cali do 3000 zł powinien dysponować odpowiednim procesorem, gdyż to właśnie on synchronizuje pracę wszystkich innych podzespołów. Minimum to sprzęt czterordzeniowy, natomiast warto celować w ośmiordzeniowy, który zapewni większą płynność pracy. Jeśli chodzi o pamięć RAM, tak zwaną tymczasową, to właśnie ona odpowiada za przechowywanie aktualnie wykorzystywanych zasobów. Im więcej, tym lepiej – w tym budżecie polecamy celować w modele dysponujące co najmniej 16 gigabajtami.

Dysk w laptopie 17 cali do 3000 zł

Dysk to bardzo ważny element, który pozwala nam bezpiecznie przechowywać cenne pliki. Co prawda możemy go ulepszyć czy powiększyć już po zakupie, ale dobrze, jeśli bazowy laptop 17 cali do 3000 zł już stanowi ciekawy punkt wyjścia. Przestarzały dysk HDD działa znacznie wolniej, a do tego jest bardziej podatny na uszkodzenia mechaniczne, dlatego lepszym wyborem będzie nowoczesny SSD. Ewentualnie, przy tak ograniczonym budżecie, możemy rozważyć zakup modelu z dwoma dyskami. Na SSD przechowujemy bieżące pliki, programy i system operacyjny. Na HDD – te pliki, do których rzadko zaglądamy.

Zobacz również: Laptop gamingowy 15 cali

Jaki laptop 17 cali do 3000 zł jest najlepszy?

Oprócz tych wszystkich zalet, najlepszy laptop 17 cali do 3000 zł powinien mieć jak najnowszy system operacyjny, w tym budżecie najpewniej Windows. Zakup urządzenia bez systemu opłaca się tylko wtedy, gdy mamy już legalne oprogramowanie i umiejętności potrzebne do jego zainstalowania. Jeśli chodzi o dostępne na rynku systemy, Home polecane są do prywatnych zastosowań, natomiast Office – dla biznesu. Dodatkowe zalety, jakie wyróżniają najlepszy laptop 17 cali do 3000 zł, możemy też dołączyć potrzebne złącza, pojemną baterię, lekką i wytrzymałą obudowę, dobrą przednią kamerę.

Najlepszy laptop 17 cali do 3000 zł
Najlepszy laptop 17 cali do 3000 zł

Gdzie kupić laptop 17 cali do 3000 zł?

W jakich sklepach możemy kupić dobry laptop 17 cali do 3000 zł? Znajdziemy go przede wszystkim w sklepach komputerowych i wielkopowierzchniowych marketach z elektroniką. Szczęścia możemy spróbować też w sklepach internetowych. Producenci, na których się tam natkniemy, to na przykład HP, Acer, Lenovo, Asus i inni.

Laptop 17 cali do 3000 zł – opinie

Jak podkreślają użytkownicy, może nie jest to najwyższej klasy sprzęt gamingowy, jednak z powodzeniem wystarczy do codziennych zastosowań. Starsze gry lub nowsze tytuły na niskich ustawieniach, programy biurowe, media społecznościowe – z tym wszystkim da sobie radę! A do jakich zastosowań Wy planujecie taki zakup? Czekamy na opinie o laptopach 17 cali do 3000 zł.

Laptop 17 cali do 3000 zł / Ranking najlepszych

Najlepszym podsumowaniem naszego poradnika będzie zestawienie konkretnych modeli. Sprawdźcie, co sprawdzili i polecają inni użytkownicy! Poniżej znajdziecie ranking najlepszych laptopów 17 cali do 3000 zł, a w nim – produkty cieszące się najlepszymi ocenami oraz wysokim stosunkiem jakości do ceny.

Dodaj opinie na forum