Lornetka 7×50

Lornetka 7×50 to niewielkich rozmiarów gadżet, głównie każdego mężczyzny, który udaje się na samotne polowania, łowienie ryb, a także rodzinne wycieczki. Bowiem to nie jest nic niebezpiecznego i nie tylko panowie mogą z nich korzystać. To gadżet, który pozwala nam po prostu z bliska zobaczyć, co dzieje się gdzieś w oddali. Możemy być z naturą na dystans, by jej nie niszczyć i nie płoszyć, ale jednak zobaczymy wszystko z bliska, kwiatki, ptaki czy inne dzikie zwierzęta, które żyją w swoim naturalnym środowisku. Warto więc zainwestować w tego typu dodatek, który nie zajmuje wiele miejsca.

Czy warto kupić lornetkę 7×50? Tylko jaką? Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Co jest godne naszego zakupu? Więcej informacji, zebrane w jednym miejscu dla Was znajdziecie w artykule poniżej. Mamy dla Was porady, które z pewnością pomogą Wam w odpowiednim wyborze. Zobaczcie tylko, tak samo jak polecamy nasz ranking najlepszych. A własne opinie i przemyślenia możecie zostawiać w komentarzach.

Lornetka 7×50 Ranking
Jaka Lornetka 7×50?
Ranking najlepszych >>>

Zapraszamy do lektury!

Jak działa lornetka 7×50?

Dla osób, które wcześniej nie miały z nią do czynienia, wyjaśnimy, jak działa lornetka 7×50. To nie dużych rozmiarów gadżet, który daje nam możliwość widzenia bliżej, dzięki temu, że mamy w niej szkło powiększające. To niczym okulary, które pokazują nam co jest w oddali, tylko nie używamy ich, gdy mamy zły wzrok czy też do czytania gazet. A do obserwacji natury i zabytków. Przydaje się na górzystych ternach, polowaniach, tam, gdzie byłoby niebezpiecznie podejść bliżej.

A co dokładnie oznaczają liczy „lornetka 7×50”? Czym jest to 7×50? 7 to liczba, która oznacza siedmiokrotne powiększenie przedniej soczewki. Oczywiście im większa soczewka, tym więcej światła zbiera i obraz jest jaśniejszy, jednak też jest wtedy ona większa i cięższa. Z kolei 50 to tak na prawdę 50 mm średnicy obiektywu.

Lornetka 7x50
Lornetka 7×50/ rankin, cena, opinie

Jaką lornetkę 7×50 wybrać i kupić?

Warto mieć przy sobie lornetkę 7×50, szczególnie, gdy wybieramy się na rożnego rodzaju wycieczki czy też wyprawy. Nie zawsze można podejść do czegoś bliżej, nie zawsze byłoby to bezpieczne, a czasem po prostu nie ma sposobności. Dlatego warto owy zakup przemyśleć i zdecydować się na coś jakościowego. A jakie cechy są ważne? Na pewno musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów, jak na przykład:

  • obudowa i rozmiar,
  • pole widzenia,
  • regulacje,
  • powłoki antyrefleksyjne.

Obudowa i rozmiar lornetki 7×50

Warto zdecydować się na wytrzymałą obudowę, która ochroni naszą lornetkę 7×50 przed zarysowaniem lub przed pęknięciem, także jej elementów oraz chroni szkła powiększające. A nawet lekki uraz mógłby zakrzywić widziany obraz. Dlatego zdecydujmy się na modele powlekane gumą o antypoślizgowej strukturze. W ten sposób mamy dodatkowe zabezpieczenie przed przypadkowym uderzeniem czy upadkiem z niewielkiej wysokości.

A jeśli chodzi o rozmiar, to zdecydowanie jest to średnia lorneta, która jest bardzo uniwersalna. Oferuje nam przy tym dość szerokie pole widzenia, choć są dostępne większe rodzaje. Zwykle są długie na 100 mm – 150 mm a szerokie nawet nie do 200 mm. Z kolei ich waga sięgać będzie 500 g – 600 g.

Polecamy: Lornetka 20×50

Pole widzenia w lornetce 7×50

Jakie pole widzenia może nam zaoferować lornetka 7×50? To raczej mały produkt, w porównaniu z innymi możliwościami, ale dla amatorów w zupełności wystarczy. Jest bardzo uniwersalna, a wręcz w wersji :kieszonkowej:, zatem nie posiada ogromnego pola widzenia, bardziej mieści się to w granicy 56/1000 m.

Regulacje lornetki 7×50

Nie zapomnijmy też dodać, że lornetka 7×50 posiada szereg regulacji, które możemy ustawić, patrząc na własne potrzeby i sytuację, w której się znajdujemy .Dlatego zwykle mamy możliwość manualnej zmiany ostrości czy też możemy nawet samodzielnie regulować rozstaw okularów, przez co dokładnie przystosujemy je do każdego użytkownika i jego indywidualnych cech. A do tego, niektóre modele mają bardzo przydaną funkcję, jaką jest dodatkowa regulacja ostrości w prawym okularze, by moc indywidualnie dopasować ostrość pod wady wzorku użytkowników.

Jaka lornetka 7x50
Jaka lornetka 7×50? Zobacz!

Powłoki antyrefleksyjne w lornetce 7×50

Teraz coś, co przyda się każdemu, zarówno profesjonaliście, jak i amatorom. Bowiem dobra lornetka 7×50 powinna zawierać soczewki, które charakteryzują się jakością. A na to wpływa chociażby soczewka pokryta warstwą antyrefleksyjną. Dzięki temu widoczność jest dobra, nawet w upalne, słoneczne dni, gdy patrzymy w kierunku słońca.

Zalety lornetki 7×50

Czy lornetka 7×50 może nam zaoferować jakieś zalety? Czy da nam korzyści korzystania z niej? Na pewno jest to waga i ogólny niewielki rozmiar. Ten model możemy mieć zawsze ze sobą podczas wypraw i nie ciąży nam tak bardzo, jak większe modele. A mimo to możemy „z bliska” zobaczyć naturę, każdą roślinkę, zwierzątko, krajobraz. Wszystko jest bliżej na wyciągnięcie ręki i cena nie jest zła.

Sprawdź: Lornetka 10×50

Najlepsza lornetka 7×50

Najlepsza lornetka 7×50 to taka, która jest nam w stanie coś zaoferować. Coś dobrego, w najlepszej jakości, by móc w pełni korzystać z tego, co ma. Czyli by widzieć na daną odległość, ale nie w formie zamazanej. Ale właśnie wyraźnie, w oddali możemy zobaczyć wtedy każdy szczegół, którego normalnie gołym okiem byśmy nie widzieli. Dobra lornetka 7×50 jest też wytrzymała. Na tym polega jej jakość, że możemy zabrać ją na różne wyprawy, także górskie i survivalowe i nie musimy się bać, że się zepsuje, porysuje czy kompletnie wypadną jej szkiełka. Dobra jakość to pewność, że jest wytrzymała na różne warunki.

Gdzie kupić lornetkę 7×50?

Dobra lornetka 7×50 dostępna jest w wielu sklepach, głównie znajdziemy ją w internecie. Tam czeka na nas największy wybór, który także w mniejszym stopniu można dostać w sklepach stacjonarnych. A są nimi np. sklepy turystyczne, z akcesoriami łowieckimi, itp. Tam dokładnie zobaczymy cechy każdej lornetki, porównamy je i dotkniemy. Możemy również skorzystać z porad doradcy klienta. Warto popatrzeć na różne dostępne opcje.

Do chętnie wybieranych producentów zaliczyć można m. in.: Nikon, Docter-Nobilem, Fujinon, Levenhuk, Blackfire i inni.

Najlepsza lornetka 7x50
Najlepsza lornetka 7×50

Cena lornetki 7×50

Ile kosztuje lornetka 7×50? W jakim przedziale jej szukać? Na pewno nie ma jednej konkretnej kwoty, gdyż ta zależna jest od wielu czynników, choćby sam producent, ale i jakość, parametry i inne. Dlatego cena za lornetkę różni się, zaczynając od 100 zł po 180 zł, aż do około 200 zł.

A może Lornetka dziecięca ?

Lornetka 7×50 – opinie

A jakie są Wasze opinie w tym temacie? Czy macie na oku jaką lornetkę 7×50? Po co Wam ona w ogóle? Do czego służy? Czy ma jakieś wyjątkowe cechy? Kto najchętniej po nią sięga? A może polecicie nam jakiś model? Swój upatrzony i dobrej jakości? Czy cena także ma znaczenie? Czym jest dla Was ten gadżet? Podzielcie się z nami swoją opinią w komentarzach!

Lornetka 7×50 / Ranking najlepszych

Czy obcowanie z naturą nadal jest modne? Tak, to nadal popularne, odchodzi się od wakacji w luksusowych hotelach, na rzecz namiotu czy kempingu. Tylko, że wtedy warto mieć niezbędne akcesoria, które ułatwią nam taki wyjazd. Kilka z nich, najbardziej polecanych znajdziecie w rankingu najlepszych lornetek 7×50. Zobaczcie sami, co kupują inni i wybierzcie coś także dla siebie. Na pewno nie pożałujecie. Zapraszamy!

Dodaj opinie na forum