Słuchawki z mikrofonem do tabletu

Słuchawki z mikrofonem do tabletu to idealne narzędzie dla wszystkich osób, które korzystają z tego urządzenia mobilnego podobnie jak z komputera. Zresztą, możliwości i parametry współczesnych tabletów temu sprzyjają, oferując niemal identyczne funkcje, jak w przypadku laptopa. Cenimy sobie dużą mobilność, lekkość sprzętu, używamy go do kontaktu z bliskimi, do nauki i pracy. Żeby jednak korzystać z niego w pełni, potrzebne są dodatkowe urządzenia peryferyjne, między innymi odpowiedni sprzęt audio.

W naszym poradniku prezentujemy więc najlepsze słuchawki z mikrofonem do tabletu i omawiamy ich najważniejsze parametry. Znajdziecie tu polecane modele, ale i wskazówki, na co zwrócić uwagę, jeśli zamarzy Wam się model spoza naszej listy. Zapraszamy do lektury!

Słuchawki z mikrofonem do tabletu Ranking
Jakie Słuchawki z mikrofonem do tabletu?
Ranking najlepszych >>>

Czy warto kupić słuchawki z mikrofonem do tabletu?

Zastanawiacie się, co wyróżnia dobre słuchawki z mikrofonem do tabletu? Pozwalają nam one dyskretnie słuchać ulubionych treści z urządzenia mobilnego. Z powodzeniem pozwolą na oglądanie filmu, słuchanie muzyki, audiobooków, podcastów i innych treści audio. Z kolei wbudowany mikrofon pozwala na swobodne prowadzenie rozmów, udział w wideokonferencji czy nagrywanie swojego głosu. Chociaż tablet również zaopatrzony jest w mikrofon, przynajmniej z reguły, jego jakość jest o wiele gorsza, dlatego właśnie warto zainwestować w osobne urządzenie.

Słuchawki z mikrofonem do tabletu
Słuchawki z mikrofonem do tabletu / Cena, opinie i ranking najlepszych / Gdzie kupić? Sklepy internetowe

Jakie słuchawki z mikrofonem do tabletu wybrać i kupić?

By znaleźć najlepsze słuchawki z mikrofonem do tabletu, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, gdyż każda z nich wpływa na codzienne użytkowanie. Należą do nich:

  • Sposób podłączenia,
  • Budowa,
  • Umiejscowienie mikrofonu,
  • Jakość dźwięku.

Zobacz też: Słuchawki do nauki zdalnej

Sposób podłączenia słuchawek z mikrofonem do tabletu

Nim wybierzemy się na zakupy, warto ustalić, jakie – w naszym przypadku – są najlepsze słuchawki z mikrofonem do tabletu pod względem podłączenia. Większość tabletów jest co prawda zaopatrzona w gniazdo mini-jack 3,5 mm, można więc śmiało dopasować do nich model przewodowy. Ale czy warto? Przewód daje wysoką jakość dźwięku ze względu na minimalne straty danych, jednak ogranicza nam swobodę. Jeśli słuchamy w ruchu – w drodze do pracy, szkoły, podczas sprzątania – tablet musimy mieć zawsze blisko przy ciele. A przecież nie jest to mały smartfon i takie rozwiązanie bywa niewygodne. Słuchawki z mikrofonem do tabletu przewodowe łatwiej też uszkodzić – przewód może się złamać, zwłaszcza w okolicach wtyczki.

Jak to rozwiązać? Okazuje się, że dobre słuchawki z mikrofonem do tabletu to również modele bezprzewodowe. Wykorzystują one dobrze nam wszystkim znaną transmisję Bluetooth, która pozwala uzyskać wysokiej jakości dźwięk na odległość do 20 metrów od urządzenia. W drodze możemy więc wrzucić tablet do plecaka, a w domu zostawić na półce i cieszyć się audio lub prowadzeniem rozmów głosowych.

Sprawdź także: Słuchawki do wideokonferencji

Budowa słuchawek z mikrofonem do tabletu

Kolejna kwestia, którą warto sobie ustalić zawczasu, to rodzaj słuchawek z mikrofonem do tabletu. Najpopularniejsze obecnie modele możemy podzielić na:

  1. Nauszne – duże muszle, zakładane na całą małżowinę uszną, połączone pałąkiem. Świetnie wygłuszają otoczenie, ale po dłuższym użytkowaniu mogą powodować dyskomfort. Jeśli zależy nam na mobilności, wybierzmy modele składane. Nie dość, że zajmują mniej miejsca, to jeszcze spada prawdopodobieństwo, że przypadkiem uszkodzimy je w torebce czy plecaku, gdyż pałąk jest tak poskładany, że nie sposób go złamać.
  2. Dokanałowe – rodzaj słuchawek z mikrofonem do tabletu dousznych. Umieszcza się je głęboko w małżowinie. Zajmują bardzo mało miejsca, mieszczą się nawet w kieszeni. Możemy używać jednej słuchawki niezależnie lub dwóch jednocześnie.
Jakie słuchawki z mikrofonem do tabletu
Jakie słuchawki z mikrofonem do tabletu

Umiejscowienie mikrofonu w słuchawkach do tabletu

Nie bez znaczenia dla wyboru najlepszych słuchawek z mikrofonem do tabletu jest też miejsce, w którym został umiejscowiony mikrofon. Jeśli zależy nam na bardzo wysokiej jakości dźwięku – nie odtwarzanego, a nagrywanego – wybierzmy modele, w których mikrofon znajduje się możliwie blisko ust. Dzięki temu słuchawki nie będą zbierały w takim stopniu dźwięków z tła. Są to modele przede wszystkim nauszne z mikrofonem na elastycznym pałąku, ale też douszne, które posiadają mikrofon na przewodzie zwisającym obok naszej twarzy.

Zobacz też: Słuchawki na rower

Jakość dźwięku ze słuchawek z mikrofonem do tabletu

Po czym poznać najlepsze słuchawki z mikrofonem do tabletu? Po wysokiej jakości dźwięków! Takie wrażenia zapewnią nam słuchawki, które cechują się:

  • Wysoką dynamiką – określaną w decybelach. Mówi nam ona o maksymalnej głośności, ale też możliwej do odtworzenia różnicy między dźwiękami cichymi i głośnymi.
  • Szerokim pasmem przenoszenia – czy też zakresem częstotliwości, określanym w hercach. Takim optymalnym zakresem jest pasmo 20-20000 Hz, które zapewnia głębokie tony i wyraźne basy. Może być też szersze.
  • Aktywną redukcją szumów – takie słuchawki z mikrofonem do tabletu mają wbudowane coś na kształt komputera. Mikrofon zbiera dźwięki z otoczenia i przetwarza je tak, by słuchawki wytworzyły dla nich przeciwwagę. Dzięki temu cieszymy się czystym audio, bez odgłosów ruchu ulicznego, pracujących maszyn i innych.

Jakie słuchawki z mikrofonem do tabletu są najlepsze?

Chociaż najlepsze słuchawki z mikrofonem do tabletu to dość indywidualny wybór, możemy wyróżnić kilka kryteriów, które powiedzą nam, że wybrany model jest w porządku. Podstawowym jednak powinna być wygoda. Modele idealne dla nas dobrze leżą w uchu lub na uchu, posiadają miękkie wyściełanie muszli (w przypadku modeli nausznych) lub regulowane, przyjemne w dotyku gumki (to modele dokanałowe). Dzięki temu nawet po kilku godzinach słuchania, nie będziemy odczuwać dyskomfortu.

Gdzie kupić słuchawki z mikrofonem do tabletu?

Sklepy, w których powinniśmy szukać najlepszych słuchawek z mikrofonem do tabletu, to na przykład duże markety z elektroniką, ale też sprzedawcy akcesoriów do telefonów i szeroko pojętego sprzętu audio. Do producentów zaś należą na przykład Defender, Trust, Creative, JBL, Xiaomi, Logitech, Sennheiser i inni.

Najlepsze słuchawki z mikrofonem do tabletu
Najlepsze słuchawki z mikrofonem do tabletu

Cena słuchawek z mikrofonem do tabletu

Ile kosztują słuchawki z mikrofonem do tabletu i dlaczego tak drogo? Bez obaw, drugi człon pytania okazuje się zbędny, gdyż cena tego akcesorium wcale nie musi być wygórowana. Podstawowy model kupimy już za około 25 zł, choć przy wysokich wymaganiach musimy się przygotować na wydatek powyżej 80 zł. Słuchawki najdroższe to koszt nawet 500 zł.

Zobacz też: Słuchawki bezprzewodowe nauszne do 200 zł

Słuchawki z mikrofonem do tabletu – opinie

Czy szukamy rozwiązania do pracy, do zajęć zdalnych czy do utrzymania życia towarzyskiego, dobre słuchawki z mikrofonem do tabletu sprawdzają się doskonale. A do czego Wy zamierzacie je wykorzystywać? W jaki sposób najczęściej korzystacie ze swojego tabletu? Jesteśmy ciekawi Waszych doświadczeń i czekamy na opinie o słuchawkach z mikrofonem do tabletu.

Słuchawki z mikrofonem do tabletu / Ranking najlepszych

Na rynku znajdziemy dosłownie zatrzęsienie podobnych modeli, jedne lepsze, inne gorsze, bardziej lub mniej awaryjne. Postanowiliśmy więc przygotować ranking najlepszych słuchawek z mikrofonem do tabletu. Znajdziecie w nich sensowne propozycje wraz z cenami.

1.
Xiaomi Redmi Buds 3 Pro szare
Słuchawki z mikrofonem do tabletu Xiaomi
2.
JBL Tune Beam Czarny
Słuchawki z mikrofonem do tabletu JBL
4.
Samsung Buds 2 Czarne (SM-R177NZKAEUE)
Słuchawki z mikrofonem do tabletu Samsung
5.
JBL Tune 230 NC TWS czarne
Słuchawki z mikrofonem do tabletu JBL
6.
SteelSeries Arctis 7+ czarne
Słuchawki z mikrofonem do tabletu SteelSeries
7.
Apple AirPods MV7N2ZM-A
Słuchawki z mikrofonem do tabletu Apple
8.
JBL Tune 525BT Czarny
Słuchawki z mikrofonem do tabletu JBL
9.
APPLE AirPods Pro II Białe
Słuchawki z mikrofonem do tabletu Apple
10.
Pods Pro Air Pods Iphone Do Apple
Słuchawki z mikrofonem do tabletu Pods Pro

1 opinia na forum “Słuchawki z mikrofonem do tabletu”

Dodaj opinie na forum