Słuchawki do tabletu dla dzieci

Słuchawki do tabletu dla dzieci to doskonały gadżet na prezent dla małego człowieka, który coraz chętniej korzysta z elektronicznych gadżetów. Znajdują sporo zastosowań: do słuchania muzyki, audiobooków, oglądania ulubionych bajek, a nawet lekcji zdalnych i komunikowania się z rodziną lub znajomymi. Jeśli jednak wydaje nam się, że dzieci nie zwracają uwagi na jakość dźwięków, to jesteśmy w błędzie, małe ucho bywa na to bardzo wyczulone.

Jak więc kupić najlepsze słuchawki do tabletu dla dzieci i jednocześnie nie przepłacić? Wybór na rynku sprawia, że z pewnością znajdziemy coś dopasowanego do naszych oczekiwań oraz budżetu. Zapraszamy więc do lektury naszego poradnika, w którym podpowiadamy, jakie słuchawki do tabletu dla dzieci wybrać oraz na co zwrócić uwagę.

Słuchawki do tabletu dla dzieci Ranking
Jakie Słuchawki do tabletu dla dzieci?
Ranking najlepszych >>>

Czy warto kupić słuchawki do tabletu dla dzieci?

Zacznijmy od zastanowienia się, czy w ogóle warto kupować słuchawki do tabletu dla dzieci. Przecież takie urządzenie zazwyczaj wyposażone jest we wbudowane głośniczki. Mamy z nimi tylko dwa problemy. Po pierwsze, ich jakość pozostawia wiele do życzenia, dźwięk jest zniekształcony, płytki, mechaniczny. Po drugie, odtwarzanie muzyki czy filmów w ten sposób może przeszkadzać. Czy to domownikom, czy też osobom, które przebywają wraz z dzieckiem na świetlicy lub w komunikacji miejskiej. Pomijając te aspekty, dodajmy jeszcze, że najlepsze słuchawki do tabletu dla dzieci pomagają się skupić na nauce czy czytaniu, wygłuszając pozostałe dźwięki z otoczenia.

Słuchawki do tabletu dla dzieci
Słuchawki do tabletu dla dzieci / Opinie, cena i ranking najlepszych

Jakie słuchawki do tabletu dla dzieci wybrać i kupić?

Wiemy już, że dobre słuchawki do tabletu dla dzieci mogą być całkiem udanym zakupem. Pora zająć się ich parametrami i cechami, które istotnie wpływają na codzienne użytkowanie. Zacznijmy od rzeczy, którą możemy ocenić już na pierwszy rzut oka: rodzaju. Jakie opcje mamy do wyboru? Oto one:

  • Douszne słuchawki do tabletu dla dzieci – umieszczane w uchu, lecz dość płytko. Niewielkie i lekkie, jednak kiepsko wygłuszają dźwięki z otoczenia, łatwo wypadają z uszu, a do tego dla małego człowieka mogą być cokolwiek niewygodne.
  • Dokanałowe słuchawki do tabletu dla dzieci – również nie są polecane. Maleńkie, umieszczane w kanale słuchowym. Jako że dzieci wciąż jeszcze nie są świadome zagrożeń płynących ze zbyt głośnego słuchania muzyki, słuchawki te mogą nawet uszkodzić słuch. Bywają też niewygodne, przeszkadzają podczas długiego słuchania.
  • Nauszne słuchawki do tabletu dla dzieci – ostatni rodzaj polecają zarówno specjaliści, jak i rodzice. Co prawda, przy kilkugodzinnym słuchaniu, mogą powodować ucisk i dyskomfort, ale to tylko zmusza dziecko do robienia wskazanych przerw. Dobrze dobrane, z pewnością sprawdzą się doskonale i będą bardzo wygodne, a przy tym bezpieczne.

Zobacz też: Słuchawki bezprzewodowe do tabletu

Jakie słuchawki do tabletu dla dzieci są najlepsze?

Podstawy mamy już za sobą, pora na omówienie kolejnych parametrów. Co sprawia, że mamy pewność, iż trafiliśmy na najlepsze słuchawki do tabletu dla dzieci? Warto zwrócić uwagę na takie ich cechy, jak:

  1. Mikrofon,
  2. Aktywna redukcja szumów,
  3. Zasilanie,
  4. Design.

Słuchawki do tabletu dla dzieci z mikrofonem

Chociaż obecnie jest to standard dla większości dostępnych na rynku modeli, to i tak warto o tym wspomnieć. Dobre słuchawki dla dzieci z mikrofonem powinny posiadać mikrofon. Przydaje się on do prowadzenia rozmów, czy to z nauczycielem, czy z bliskimi. Może także sprawiać, że słuchawki wyposażone są w funkcję sterowania głosem lub aktywną redukcję szumów.

Słuchawki do tabletu dla dzieci z aktywną redukcją szumów

ANC, czyli aktywna redukcja szumów to funkcja, która polega na wyłapywaniu zakłóceń z otoczenia za pośrednictwem mikrofonu. Następnie system przetwarza je i słuchawki generują dla nich przeciwwagę, eliminując je podczas słuchania. W przypadku słuchawek do tabletu dla dzieci funkcja tego typu umożliwia skupienie, wyciszenie, dziecka nie rozpraszają dźwięki ruchu ulicznego czy remontu za ścianą.

Sprawdź też: Słuchawki z mikrofonem do tabletu

Zasilanie słuchawek do tabletu dla dzieci

O podstawowych rodzajach już pomówiliśmy, jednak warto wiedzieć, że każdy z nich może być zasilany dwojako. Tańsze i wciąż cieszące się nieco większą popularnością są słuchawki do tabletu dla dzieci przewodowe. Jak sama nazwa mówi, wykorzystują one odpowiedni kabel do przesyłania dźwięku. Jest to niezbyt wygodne, ponieważ przewód ogranicza ruchy i swobodę. Zwłaszcza w miejscach publicznych trudno schować duży, dość nieporęczny tablet tak, by komfortowo poprowadzić kabel.

Co więcej, taki model jest bardziej narażony na awarie. Jednym niewprawnym ruchem łatwo złamać przewód, zwłaszcza w okolicach wtyczki. Dlatego my rekomendujemy bezprzewodowe słuchawki do tabletu dla dzieci. Świetnie sprawdzą się w boju, są łatwe w obsłudze, odporne i pasują nawet do urządzeń pozbawionych gniazda słuchawkowego. Wykorzystują zamiast tego transmisję Bluetooth, dlatego zakupiony przez nas tablet dla dziecka musi być w nią wyposażony. Posiadają też wbudowane akumulatorki, niewielkie, ale jednak mogą wystarczyć nawet na kilka godzin słuchania.

Jakie słuchawki do tabletu dla dzieci
Jakie słuchawki do tabletu dla dzieci są najlepsze? Sprawdź opinie i ranking

Design słuchawek dla dzieci do tabletu

Co jeszcze wyróżnia dobre słuchawki do tabletu dla dzieci? Do idealnego obrazu dodajmy jeszcze wodoodporność, pyłoszczelność i możliwość złożenia na czas transportu w plecaku. Dla małego człowieka ważny jest też design. Wybierajmy więc modele dedykowane dla dzieci. Nie dość, że są kolorowe, ozdobione zwierzątkami i postaciami z bajek, to na dodatek rozmiarem dostosowane są do niewielkiej głowy. Dodatkowo, posiadają często szeroki zakres regulacji.

Może Cię zainteresować: Słuchawki do nauki zdalnej

Gdzie kupić słuchawki dla dzieci do tabletu?

Rodzice często zastanawiają się, do jakich sklepów się udać, by kupić najlepsze słuchawki dla dzieci do tabletu. Całkiem sporo propozycji znajdziemy w sklepach z zabawkami, jednak często poza atrakcyjnym wyglądem, nie mają za sobą żadnych atutów. Namawiamy więc, by takie gadżety kupować w sklepie z elektroniką, ze sprzętem audio, jak również w sklepach internetowych. Wśród producentów znajdziemy takie marki, jak JBL, Roneberg, Tchibo, Gogen, Sony, Philips i inni.

Najlepsze słuchawki do tabletu dla dzieci
Najlepsze słuchawki do tabletu dla dzieci

Cena słuchawek do tabletu dla dzieci

Ile kosztują dobre słuchawki do tabletu dla dzieci? Na ten zakup warto przygotować sobie budżet rzędu przynajmniej 70-150 zł. Co prawda najtańsze modele kosztują nawet 20 zł, cechują się jednak kiepską jakością. Z kolei najdroższe sprawią, że niepotrzebnie będziemy się denerwować, czy dziecko ich nie uszkodzi.

Zobacz też: Słuchawki do wideokonferencji

Słuchawki do tabletu dla dzieci – opinie

Co o tym gadżecie sądzą inni rodzice? Niektórzy twierdzą, że jest zupełnie zbędny, a dziecko nie powinno mieć do czynienia z elektroniką. Pozostali natomiast widzą, że zmian kulturowych i postępu nie jesteśmy w stanie zatrzymać, dlatego warto od wczesnego dzieciństwa przyzwyczajać do nich małego człowieka. A na jakim stanowisku Wy stoicie? Czekamy na opinie o słuchawkach do tabletu dla dzieci!

Słuchawki do tabletu dla dzieci / Ranking najlepszych

By pomóc Wam w zakupie modelu idealnego dla Waszej pociechy, przygotowaliśmy zestawienie najbardziej polecanych opcji. Zaręczamy, że przed zakupem warto sprawdzić nasz ranking najlepszych słuchawek do tabletu dla dzieci!

1.
GoGEN HBTM 32 Niebieskie
Słuchawki do tabletu dla dzieci Gogen
2.
APPIO Kocie Uszy Bluetooth B39 Led Różowe
Słuchawki do tabletu dla dzieci APPIO
3.
JBL JR310BT niebieskie (JR310BT BLU)
Słuchawki do tabletu dla dzieci JBL
4.
Philips SHK2000 zielono-niebieskie
Słuchawki do tabletu dla dzieci Philips
6.
Jednorożec Mikrofon Dzieci J2
Słuchawki do tabletu dla dzieci No name
7.
JBL JR460NC biało-szare
Słuchawki do tabletu dla dzieci JBL
8.
Techonic Z-B39 czarne z kocimi uszami
Słuchawki do tabletu dla dzieci TRADEXX
9.
Mozos KID3 BT Różowe
Słuchawki do tabletu dla dzieci MOZOS

2 opinie na forum “Słuchawki do tabletu dla dzieci”

  1. Dla dziecka słuchawki muszą być szczególnie wygodne i dobrze dopasowane. Jeżeli chodzi o jakość to bardzo dobre są Be Joe HP-580. Za nieduże pieniądze można mieć jakościowe słuchawki.

    Odpowiedz

Dodaj opinie na forum