Tablet dla 5 latka

Tablet dla 5 latka czasem jest jedyną deską ratunku dla rodzica, który potrzebuje chwili dla siebie. Możemy wybrać rozwiązanie dedykowane ściśle dzieciom, lub też dorosły sprzęt mobilny, który tylko przygotujemy dla malucha poprzez pobranie odpowiednich aplikacji i założenie kontroli rodzicielskiej. Chociaż wiele osób podnosi, że w tym wieku dzieci nie powinny jeszcze korzystać z elektroniki, czasem nie ma innego wyjścia.

Z pewnością macie swoje powody, by dokonać takiego zakupu: męczące podróże samochodem, długie oczekiwanie w poczekalni, a może pełne energii dziecko, które nie daje Wam zrealizować wszystkich obowiązków domowych. To właśnie dla Was przygotowaliśmy poradnik, w którym podpowiadamy, jaki tablet dla 5 latka wybrać i czym się kierować przy zakupie.

Tablet dla 5 latka Ranking
Jaki Tablet dla 5 latka?
Ranking najlepszych >>>

Jaki tablet dla 5 latka jest najlepszy?

Na rynku istnieje całkiem duży wybór dobrych tabletów dla 5 latka. Zacznijmy od tych mniej oczywistych, a jednak dedykowanych przede wszystkim dla dzieci. Często są to proste zabawki multimedialne, które po naciśnięciu przycisków dają efekty w postaci kolorowych świateł oraz dźwięków czy muzyki. Są one jednak lepsze dla niemowlaka, a w przypadku starszego przedszkolaka mogą się szybko znudzić.

Tablet dla 5 latka
Tablet dla 5 latka / Jaki wybrać? Opinie, ranking i cena

Sprawdź też jak wybrać tablet dla 3 latka.

Jeśli nasze dziecko wykazuje zainteresowanie rysunkiem, warto kupić mu tablet graficzny dla 5 latka. Podstawowe modele dają możliwość rysowania jednym tylko kolorem i rysunek znika zaraz po naciśnięciu odpowiedniego przycisku. W tych bardziej zaawansowanych możemy zapisać prace naszego dziecka na przykład w komputerze lub na telefonie, może ono też używać wielu kolorów. Taki tablet graficzny musi być jednak z reguły podłączony do innego urządzenia.

Trzecia możliwość okazuje się najbardziej uniwersalna. Zwykły tablet dla 5 latka daje mnóstwo możliwości – od zwykłej rozrywki, takiej jak oglądanie bajek i słuchanie muzyki, poprzez czytanie audiobooków, uczenie się literek, możliwość rysowania, aż po rozwijanie różnych umiejętności, w tym matematycznych. Umysł dziecka w tym wieku jest niezwykle chłonny, dlatego warto wdrożyć w ruch wszelkie aplikacje edukacyjne.

Czym jest kontrola rodzicielska?

Niezależnie od tego, jaki tablet dla 5 latka wybierzemy, musimy postarać się o odpowiednią kontrolę rodzicielską. Nie namawiamy do tego, by przez cały czas stać nad maluchem i zaglądać mu przez ramię. Takie rozwiązanie jest niemal nierealne. Właśnie z tego powodu powinniśmy się postarać o prawidłowe zainstalowanie aplikacji do kontroli rodzicielskiej, czy też ochrony rodzicielskiej. To bardzo ważne, ponieważ aplikacje i zasoby Internetu bogate są nie tylko w aplikacje edukacyjne i przyjazne dla dzieci, ale też w treści szkodliwe – pełne wulgaryzmów, przemocy czy, w skrajnych przypadkach, pornografii.

Co musi blokować dobra kontrola rodzicielska w tablecie dla 5 latka? Warto okroić możliwości zmiany ustawień sprzętu i instalowania aplikacji do minimum, by dziecko nie wprowadziło istotnych zmian, których nie będziemy umieli cofnąć. Zablokujmy też możliwość zakupu płatnych elementów, najlepiej w ogóle nie podpinajmy pod żadną z aplikacji swojej karty płatniczej. W przeciwnym razie możemy pewnego dnia odkryć duże obciążenie na koncie. Odpowiednia aplikacja zablokuje także wszystkie strony internetowe, które nie są pożądane w przypadku tak małych dzieci.

Jak wybrać najlepszy tablet do samochodu dla dzieci?

Jaki Tablet dla 5 latka
Jaki Tablet dla 5 latka wybrać i kupić? Opinie, cena i ranking

Jaki tablet dla 5 latka wybrać i kupić?

Skoro podstawowe kwestie bezpieczeństwa mamy za sobą, pora przejść do poszukiwania odpowiedniego sprzętu. Najlepszy tablet dla 5 latka powinien odpowiadać dziecka (i naszym) potrzebom, wszystko więc zależy od tego, jakie zastosowanie dla niego przygotowaliśmy oraz gdzie zamierzamy go używać.

Mając to na uwadze, powinniśmy sprawdzić takie parametry urządzenia, jak:

  1. Ekran,
  2. Łączność,
  3. Aparat,
  4. Wytrzymałość.

Ekran w tablecie dla 5 latka

Dobry tablet dla 5 latka wcale nie musi mieć najwyższej możliwej rozdzielczości ekranu. Przyda się natomiast matryca AMOLED, która jest mniej męcząca dla oczu, zwłaszcza w słońcu, a do tego zużywa mniej baterii. A co z wielkością? Dla dzieci najlepiej sprawdzają się tablety o przekątnej ekranu liczącej od 6,5 do 7,5 cala. Większe nie leżą wygodnie w drobnych rączkach malucha.

Zobacz też gdzie kupić tablet dla nauczyciela.

Łączność w tablecie dla 5 latka

Dzięki odpowiednim systemom łączności bezprzewodowej najlepszy tablet dla 5 latka zyskuje wiele ciekawych możliwości. Powinniśmy wymagać przede wszystkim Bluetooth w wersji przynajmniej 5.0, który okazuje się bardzo energooszczędny, a służy do przesyłania plików i podłączania takich urządzeń, jak słuchawki czy głośnik. Drugi ważny system to WiFi, dzięki któremu nasza pociecha będzie mogła za darmo korzystać z domowego Internetu.

Jednak to nie wszystko. Dobry tablet dla 5 latka często przydaje nam się poza domem. Właśnie dlatego warto zainwestować w model z miejscem na kartę SIM i możliwością korzystania z Internetu od operatora telefonii komórkowej, gdziekolwiek się znajdujemy. Dobrą prędkość zapewni nam już moduł 4G LTE, choć w dobie obecnego postępu warto zainwestować w 5G. W wielu sytuacjach przyda się też GPS, dzięki czemu w razie potrzeby przekształcimy tablet w nawigację.

Tablet dla 5 latka z aparatem

Wiek przedszkolny to okres, kiedy odkrywamy pierwsze pasje, ale też budujemy więzi z bliskimi. Dawniej wszyscy członkowie rodziny mieszkali w miarę blisko siebie, dziś często dzielą nas duże odległości. Przedni aparat w tablecie dla 5 latka pozwoli choć częściowo je pokonać, gdyż dziecko może prowadzić wideorozmowy z bliskimi. Z kolei tylna kamera pozwala mu zainteresować się fotografią i cieszyć się dumą z pierwszych samodzielnie zrobionych zdjęć.

Najlepszy Tablet dla 5 latka
Najlepszy Tablet dla 5 latka

Wytrzymały tablet dla 5 latka

Bardzo ważnym warunkiem, który powinniśmy postawić, jest również wytrzymałość, gdyż dzieci nie są zbyt uważne. Najlepszy tablet dla 5 latka posiada wzmocnioną obudowę, a także jest wodoodporny i pyłoszczelny, dzięki czemu może przetrwać o wiele dłużej. Podczas zakupów warto doposażyć go także w folię lub szkło ochronne na ekran, a także solidne, silikonowe lub zamykane etui – najlepiej w atrakcyjnych dla dziecka barwach.

Sprawdź też jak wybrać najlepszy tablet dla seniora.

Gdzie kupić tablet dla 5 latka?

Producenci tacy jak Xiaomi, Lenovo, BLOW, Samsung i inni już dawno dostrzegli, że obecnie widok kilkulatka z urządzeniem mobilnym nie jest niczym dziwnym. Ich tablety dla 5-latków, zarówno te dedykowane dla dzieci, jak i zwykłe, które jednak sprawdzą się u najmłodszych, znajdziemy w ofercie dużych marketów z elektroniką, mniejszych salonów, a także w sklepach internetowych.

Cena tabletu dla 5 latka

Ile kosztuje dobry tablet dla 5 latka? Cena najdroższych modeli może sięgać nawet 2500 zł! My jednak odradzamy wydawanie takiej kwoty na sprzęt dla małego dziecka. Rozsądnym budżetem, który możemy sobie założyć, jest od 250 do 600 zł.

Tablet dla 5 latka / Opinie

Czy Wasze dzieci korzystają z urządzeń mobilnych? Spotkaliście się kiedyś z krytyką na ten temat? Jeśli tak, to jak ją odebraliście – było to negatywne doświadczenie, czy może zignorowaliście ją, uważając, że to indywidualna sprawa każdego rodzica? Czekamy na Wasze historie i opinie o tabletach dla 5-latków.

Tablet dla 5 latka / Ranking najlepszych

A jeśli jesteście już przekonani do zakupu, lecz nie wiecie, który model wybrać, przygotowaliśmy dla Was dodatkową podpowiedź. Poniżej znajdziecie ranking najlepszych tabletów dla 5 latka na prezent i inne okazje.

Dodaj opinie na forum