Drukarka 3D do domu

Drukarka 3D do domu to niezwykły postęp technologiczny. Jeszcze kilka lat temu istnienie takiego urządzenia było czymś nie do pomyślenia. Drukarka 3D? I to w domu? Początkowo ceny były z kosmosu i nikt nie myślał o tym, aby taki gadżet mieć w domu. Jednak czasy się zmieniają i dostępność drukarek 3D na rynku znacznie wzrosła. Również ceny produktu są bardziej przystępne.

Dzisiejszy poradnik podpowie Wam na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupów. Przedstawimy najważniejsze parametry i funkcję. Jaka powinna być najlepsza drukarka 3D do domu? To wszystko znajdziecie poniżej i pamiętajcie, by zajrzeć do rankingu najlepszych!

Drukarka 3D do domu Ranking
Jaka Drukarka 3D do domu?
Ranking najlepszych >>>

Czym jest drukarka 3D do domu?

Drukarka 3D do domu to domowe urządzenie, które pozwala drukować przedmioty przestrzennie, to znaczy trójwymiarowo. Na nasz projekt nakładane są przez drukarkę kolejne warstwy specjalnego materiału. W ten sposób powstaje trójwymiarowy przedmiot.

Drukarka 3D do domu
Drukarka 3D do domu / Cena, opinie i ranking

Sprawdź: Drukarka 3D do 1500 zł

Jaką drukarkę 3D do domu wybrać i kupić?

Drukarka 3D do domu dla wielu może wydawać się bardzo drogim i trudnym wyborem. Wcale nie musi tak być. W zależności od tego, co będziemy chcieli tworzyć, musimy dobrać sprzęt pod kątem odpowiednich parametrów i funkcji:

  • tworzywa, z których można drukować,
  • wielość obszaru roboczego,
  • łatwość montażu,
  • prędkość drukowania,
  • awaryjność,
  • wznawianie drukowania,
  • sposób przesyłani danych.

Tworzywa do drukarki 3D do domu

Drukarka 3D do domu wymaga czegoś więcej, niż zwykłej, białej kartki papieru. Musimy zaopatrzyć się w dodatkowe, specjalne tworzywa. Co możemy użyć do drukarki 3D? Istnieje wiele materiałów i musimy sprawdzić do czego dostosowany jest nasz sprzęt. Tworzywa mogą różnić się między sobą twardością, wytrzymałością i ceną. W domu wykorzystywane są najczęściej plastik, niektóre metale oraz żywica.

Obszar roboczy drukarki 3D do domu

Wielkość obszaru roboczego w drukarce 3D do domu to niezwykle ważna kwestia, którą musimy ustalić na początku. Będzie ona uzależniona od tego, jak duże przedmioty chcemy drukować. Im większy obszar roboczy, tym oczywiście mamy większe pole do popisu. Nasze projekty mogą być duże. Im mniejszy obszar roboczy, tym niestety nasze przedmioty będą mniejsze i będziemy trochę ograniczeni. Ale wielkość obszaru zależy tylko od tego, co chcesz tworzyć. Jeśli to ma być tylko zabawa i chcesz tworzyć niewielkie projekty, nie musisz inwestować w wielką drukarkę 3D do domu. Mała nie zajmuje wiele miejsca i idealnie nadaje się do mniejszych pomieszczeń.

Polecamy: Drukarka 3D do 2000 zł

Montaż drukarki 3D do domu

Większość drukarek 3D do domu jest do samodzielnego montażu w domu. Na szczęście urządzenia są małe i montaż nie jest taki trudny. Do każdego zestawu dołączona jest instrukcja obsługi w języku polskim. Samodzielny montaż małych urządzeń nie powinno zająć więcej, niż 45 minut. Większość producentów oferuje też drukarki 3D do domu już częściowo zmontowane. Wtedy czas montażu znacznie się skraca. Wystarczy złożyć kilka już gotowych części i cieszyć się z nowego gadżetu.

Prędkość drukowania drukarki 3D do domu

Nawet drukarki 3D do domu mają już teraz dobrą prędkość drukowania. Jeśli chcemy zrobić coś szybko, z pewnością to duży plus. Jednak może to spowodować niedokładność wykonania. Zbyt szybko działające urządzenie może też szybciej się nagrzewać, przez co będziemy czuć większy smród. Jeśli zależy nam na jakości warto zainwestować w drukarkę 3D do domu, która drukuje powoli, a przy tym znacznie dokładniej. W niektórych modelach jest opcja, aby samodzielnie regulować prędkość.

Awaryjność drukarek 3D do domu

Drukarka 3D do domu jest urządzeniem elektrycznym jak każde inne i jak inne może się popsuć. Nie ukrywajmy, drukarki 3D są na polskim i zagranicznym rynku nowością i producenci nie mają jeszcze zbyt dużego doświadczenia. To może powodować, że urządzenia będą psuły się częściej, niż zwykłe drukarki. Warto zatem dokupić (jeśli producent nie oferuje w pakiecie) wsparcie ze strony producenta w postaci naprawy lub wymiany sprzętu oraz możliwość aktualizacji oprogramowania.

Jaka drukarka 3D do domu
Jaka drukarka 3D do domu / Opinie, cena i ranking

Wznawianie drukowania w drukarce 3D do domu

Wznawianie druku to całkiem przydatna funkcja w drukarkach 3D do domu. To dobra opcja, gdy podczas druku nagle zabraknie prądu lub gdy będziemy musieli wyjść z domu. Wystarczy zatrzymać tworzenie projektu i wznowić go po powrocie. Czy to nie całkiem fajna, a zarazem przydatna opcja?

Sposób przesyłania danych w drukarce 3D do domu

Podstawowym sposobem przesyłania danych w drukarce 3D do domu jest specjalny kabel USB podłączony z jednej strony właśnie do naszej drukarki, a z drugiej do laptopa, na którym jest projekt. Kabel powinien być dołączony do zestawu i być na tyle długi, aby swobodnie korzystać z urządzeń.

Niektóre drukarki 3D do domu oferują slot na karty pamięci. To oznacza, że swój projekt umieszczamy na owej karcie, którą następnie wkładamy do drukarki. Na wyświetlaczu wybieramy odpowiednie pliki i następuje drukowanie.

W droższych modelach jest opcja przesyłania plików bezpośrednio do urządzenia za pomocą Bluetooth lub Wi-Fi. Jednak pamiętajmy, że tą opcję mają droższe modele.

Co można drukować na drukarce 3D do domu?

Drukarka 3D do domu to niezwykłe urządzenie, które potrafi w szybki i łatwy sposób rozbudzić naszą kreatywność. To, co chcemy stworzyć, zależy tylko od naszej wyobraźni. Przy odpowiednim doborze materiałów jesteśmy w stanie stworzyć drobne domowe gadżety, zabawki dla dziecka, akcesoria do urządzeń elektrycznych, ale też elementy ubrania oraz biżuterię. To mogą być też ozdoby domowe. Nowy wazon lub ramka na zdjęcia? A może oryginalny, spersonalizowany prezent urodzinowy? Teraz to możliwe!

Jaka drukarka 3D do domu jest najlepsza?

Przed wyborem dobrej drukarki 3D do domu musimy pomyśleć, czego oczekujemy od urządzenia. Dla każdego inna drukarką będzie tą najlepszą. Ważne, aby sprzęt dobrać indywidualnie do naszych potrzeb. Jeśli chcesz po prostu wypróbować co to jest można zakupić tańszą wersję bez specjalnych funkcji. Jeśli jednak zamierzasz spędzić przy niej długie godziny i wykonać wiele projektów możesz zainwestować w droższy sprzęt. Przemyśl, ile pieniędzy chcesz wydać i co będzie Ci w niej potrzebne.

Gdzie kupić drukarkę 3D do domu?

Drukarka 3D do domu (zwłaszcza te tańsze wersje) są coraz bardziej popularne na rynkowych pólkach. Warto zajrzeć do stacjonarnego sklepu z akcesoriami do komputerów. Jednak znacznie większy wybór jest na stronach internetowych. Możemy tam znaleźć producentów takich jak: Polaroid, Gembird, Flashforge, Qidi, Fdm i inni.

Cena drukarki 3D do domu

Drukarka 3D do domu będzie mieć różną cenę, w zależności od posiadanych funkcji i parametrów. Musimy więc zastanowić się, co jest dla nas ważne. Jeśli nie potrzebujemy super zaawansowanej drukarki 3D do domu możemy zainwestować w taką do1000 zł. Urządzenie małe z dodatkowymi funkcjami kosztuje około1500 zł. Jeśli nasze projekty będą obszerniejsze warto wybrać urządzenie powyżej 2000 zł, które ma też wiele przydatnych funkcji.

Najlepsza drukarka 3D do domu
Najlepsza drukarka 3D do domu

Drukarka 3D do domu – opinie

Czy drukarka 3D do domu to dobre rozwiązanie? Takie urządzenie to dobry pomysł? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat – jesteście zwolennikami czy przeciwnikami nowych technologii w domu? Koniecznie dajcie znać jaka jest Wasza opinia!

Zobacz też: Drukarka 3D do 1000 zł

Drukarka 3D do domu / Ranking najlepszych

Jeśli wciąż szukasz odpowiedniego modelu dla siebie, przedstawiamy ranking najlepszych drukarek 3D do domu. Są w nim najchętniej wybierane urządzenia, sprawdzone przez innych.

Dodaj opinie na forum