Tablet edukacyjny dla 2 latka

Tablet edukacyjny dla 2 latka kojarzony jest z zabawką multimedialną, jednak nie zawsze musi nią być. Pełni dwie podstawowe funkcje: zapewnia naszemu dziecku rozrywkę i zajmuje je na długie godziny, a jednocześnie niesie za sobą wartości edukacyjne. Umysł dwuletniego malucha pozostaje chłonny jak gąbka, dlatego to najlepszy czas na rozwijanie zainteresować, naukę kolorowania, rysowania, rozszerzanie słownictwa czy pierwsze proste lekcje w języku angielskim.

O funkcjach powiemy szerzej w dalszej części poradnika. Podpowiadamy też, jaki tablet edukacyjny dla 2 latka jest najlepszy. Jednak nie poprzestajemy tylko na wskazaniu konkretnych modeli – znajdziecie u nas również omówienie istotnych parametrów w prosty i przystępny sposób. Pozwoli Wam to wybrać najlepszy produkt dla Waszego maluszka.

Tablet edukacyjny dla 2 latka Ranking
Jaki Tablet edukacyjny dla 2 latka?
Ranking najlepszych >>>

Czym jest tablet edukacyjny dla 2 latka?

Widok maluszka z elektroniką w ręku chyba nikogo już nie dziwi. Czasem jest to jedyne narzędzie, by zapobiec histerii znudzonego czy zmęczonego dziecka. Można jednak wykorzystać je lepiej albo gorzej. Dobry tablet edukacyjny dla 2 latka jest odpowiedzią na potrzeby rodziców, którzy wymagają od podobnych gadżetów czegoś więcej, niż tylko czczej, bezmyślnej rozrywki. Okazuje się, że możemy łączyć przyjemne z pożytecznym, a nauka przez zabawę w wieku dwóch lat jest niezwykle skuteczna.

Tablet edukacyjny dla 2-latka
Tablet edukacyjny dla 2-latka / Rodzaje i ceny / Ranking najlepszych, opinie

Trudno stworzyć jednoznaczną definicję i odpowiedzieć na pytanie, czym jest tablet edukacyjny dla 2 latka. Na ogół to elektroniczna zabawka, która najbardziej wpływa na wzrok i słuch malucha. Emituje różnego rodzaju światła, obrazy, jak również dźwięki, od muzyki, przez pojedyncze słowa, różne odgłosy, aż po całe baki. Jednak to nie jest absolutna reguła, a dobry tablet edukacyjny dla 2 latka równie dobrze może być drewnianą zabawką, w której rolę przycisków i obrazków na ekranie pełnią specjalne magnesy.

Zobacz też: Tablet edukacyjny dla dzieci

Jaki tablet edukacyjny dla 2 latka wybrać i kupić?

Żeby ustalić, jaki tablet edukacyjny dla 2 latka jest najlepszy, musimy poznać zainteresowania dziecka. Maluch w tym wieku jest bardzo elastyczny, jeżeli chodzi o nowości, dlatego warto kuć żelazo, póki gorące. Do wyboru mamy takie rodzaje tabletów edukacyjnych dla 2 latków, jak:

  • Tablet do rysowania,
  • Tablet tematyczny,
  • Tablet uniwersalny,
  • Tablet do nauki języków,
  • Tablet do słuchania bajek.

Sprawdź także: Smartwatch dla dzieci

Tablet edukacyjny dla 2 latka do rysowania

Najprostszy tablet edukacyjny dla 2 latka to urządzenie magnetyczne, zwane tabletem graficznym. Mamy tam jedynie ekran oraz rysik, który przypomina ołówek. Maluch może nim dowolnie rysować, a my nie marnujemy kartek, ponieważ rysunek można skasować jednym przyciskiem. Takie akcesorium łatwiej też zabrać w podróż, czy na przykład do poczekalni w przychodni. Bardziej zaawansowany tablet edukacyjny dla 2 latka do rysowania oferuje także kolorowanki.

Tematyczny tablet edukacyjny dla 2 latka

Nasze dziecko właśnie przeżywa okres fascynacji dinozaurami lub zwierzątkami? A może ma swoją ulubioną kreskówkę i najchętniej oglądałoby ją od rana do wieczora? W takim razie można przemyśleć zakup tematycznego tabletu edukacyjnego dla 2 latka. W takiej zabawce wszystko, od obudowy, do zawartości, nawiązuje do zainteresowań dziecka i je rozwija. Ryzyko z takim gadżetem jest takie, że zainteresowania malucha w tym wieku szybko się zmieniają. Nie warto więc inwestować zbyt dużej kwoty w tematyczny tablet edukacyjny dla 2 latka.

Jaki tablet edukacyjny dla 2-latka
Jaki tablet edukacyjny dla 2-latka jest najlepszy?

Uniwersalny tablet edukacyjny dla 2 latka

Z kolei uniwersalny tablet edukacyjny dla 2 latka jest swego rodzaju przeciwieństwem modelu tematycznego. Zwykle musimy za niego zapłacić więcej, ale wystarczy naszemu maluchowi na najbliższe kilka lat. Podobnie jak w zwykłym tablecie, znajdziemy tu system operacyjny, często doskonale nam znany Android. Jest tu też wiele aplikacji, a rodzic ma możliwość zainstalowania nowych, odpowiednich do wieku i zainteresowań dziecka. To, co odróżnia go od zwykłego tabletu dla dorosłych, to zaawansowana kontrola rodzicielska. Najlepszy tablet edukacyjny dla 2-latka tego typu wyklucza możliwość, że dziecko trafi na nieodpowiednie do wieku treści.

Tablet edukacyjny do nauki języków

Zdajemy sobie sprawę, że maluch jeszcze nie opanował solidnie podstaw języka polskiego. Jednocześnie jest to najlepszy wiek, by wdrożyć naukę języków obcych, a przyswajanie słownictwa i gramatyki przyjdzie naszemu dziecku naprawdę naturalnie. W mózgu malucha właśnie teraz tworzą się najważniejsze połączenia odpowiedzialne za akcent. Właśnie dlatego dobry tablet edukacyjny dla 2 latka dwujęzyczny to doskonały pomysł. Ważne, by za słowem w obcym języku szły zarówno obrazki, jak i jego brzmienie w języku polskim.

Może Cię zainteresować: Tablet edukacyjny dla 5 latka

Najlepszy tablet edukacyjny dla 2 latka do słuchania bajek

„Poczytaj mi!” – ten tekst, wyrażony mniej lub bardziej wyraźnie, zna chyba każdy rodzic. Dzieci uwielbiają literaturę, i bardzo dobrze. Czytanie rozwija słownictwo, umiejętność poprawnego mówienia, ale i zdolność myślenia abstrakcyjnego oraz wyobraźnię. Co jednak zrobić, kiedy maluszek chce przeczytać książkę, a my nie mamy na to czasu? Wybrać dobry tablet edukacyjny dla 2 latka do słuchania bajek!

Takie cacko ma kilka audiobooków w swoich zasobach, zarówno po polsku, jak i po angielsku. Dziecko samo wybiera, którą historię chce usłyszeć. Najlepszy tablet edukacyjny dla 2 latka jest nawet w stanie wyświetlać na bieżąco stosowne ilustracje. Pamiętajmy, że nie zastąpi to czytania przez rodzica w stu procentach, ale na pewno będzie doskonałym uzupełnieniem.

Jaki tablet edukacyjny dla 2 latka jest najlepszy?

Aby wybrać najlepszy tablet edukacyjny dla 2 latka, musimy wziąć pod uwagę predyspozycje i indywidualną dojrzałość naszego dziecka. Na pewno warto wybierać modele lekkie i poręczne, łatwe do uchwycenia przez małe rączki. Dużym atutem będzie etui chroniące przed uszkodzeniami mechanicznymi, zwłaszcza rozbiciem ekranu, jak również wodoodporność.

Gdzie kupić tablet edukacyjny dla 2 latka?

Sklep, do którego powinniśmy się udać, zależy od typu tabletu edukacyjnego dla 2 latka, który wybierzemy. Zabawkę kupimy w sklepie z akcesoriami dziecięcymi, jednak po uniwersalny tablet dla dzieci warto iść do dobrze wyposażonego marketu z elektroniką. Możemy też zrobić zakupy w sklepie internetowym. Marki, które mamy do wyboru, to na przykład Overmax, Clementoni, Vtech, Blow, Fisher-Price i inni.

Najlepszy tablet edukacyjny dla 2-latka
Najlepszy tablet edukacyjny dla 2-latka

Cena tabletu edukacyjnego dla 2 latka

Rodzice często pytają, ile kosztuje tablet edukacyjny dla 2 latka. Cena takiego gadżetu zależy od funkcji i opcji, na którą się zdecydujemy. Najprostszy tablet do rysowania kupimy już za 20 zł, tablety zabawki kosztują od 50 zł w górę. Prawdziwy tablet edukacyjny dla 2 latka z systemem operacyjnym to koszt od 200 do nawet 600 zł.

Zobacz również: Tablet edukacyjny dla 3 latka

Tablet edukacyjny dla 2 latka – opinie

Jesteśmy ciekawi, co sądzicie o tabletach edukacyjnych dla 2 latka. Czy Waszym zdaniem takie gadżety są wskazane, a może unikacie ich jak ognia? Jeśli planujecie zakup, to do czego chcecie wykorzystywać wybrany model? Czekamy na opinie o tabletach edukacyjnych dla 2 latków.

Tablet edukacyjny dla 2 latka / Ranking najlepszych

Zdajemy sobie sprawę, że różnorodność na rynku jest na tyle duża, że czasem nie wiadomo, na co patrzeć. Właśnie z tego powodu przygotowaliśmy ranking najlepszych tabletów edukacyjnych dla 2 latków. Znajdziecie w nim tylko godne polecenia propozycje.

Dodaj opinie na forum